Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
středa, 10 červenec 2019 18:31

Spartanská odysea v Brumově-Bylnici

BRUMOV-BYLNICE - Dne 30. června 2019 proběhla v Brumově-Bylnici charitativní akce nazvaná Spartanská odysea. Ve stručnosti jde o celorepublikovou akci, která si klade za cíl nashromáždit co nejvíce finančních prostředků pro hendikepované děti.


Symbolem energie, kterou do akce vkládají jednotlivé tréninkové skupiny komunity Spartan, tzv. Spartan training groups (STG), je kovový štít. Ten putuje, jakožto štafeta mezi jednotlivými STG městy napříč naší republikou. Jednou ze zastávek byl právě i Brumov-Bylnice. V pozdních nočních hodinách soboty 23. června převzala místní STG skupina štít do týdenního opatrování z rukou STG Frýdek-Místek. Kluci a holky z této skupiny k nám štít po vlastních nohou nesli neuvěřitelných 100 km. Za odměnu je v předbrání Hradu Brumov čekala hostina v podobě rozličných dobrot a lahodných moků. S mírou pohoštění místní skupina Spartanů svému městu ostudu rozhodně nedělala!

Spartan training groups Brumov-Bylnice


Tímto okamžikem se štít stal jakýmsi dozorcem nad pravidelnými tréninky STG Brumov-Bylnice, ale i nad cvičením pod záštitou skupiny Fit&Core. Nechyběl ani na prezentaci skupiny v rámci vynikající akce Karpaty fest, která se konala v pátek 28. června a v sobotu 29. června v zámeckém parku nedalekého Slavičína. Zejména sobota byla pro skupinu STG velmi důležitá. Probíhal zde dětský den a to byla ideální příležitost zorganizovat akci nazvanou Spartan Kids. Vznikla provizorní dráha, na níž se děti mohli přesvědčit o povaze spartanského cvičení a hlavně o tom, že žádná z překážek není nad jejich síly. Členové skupiny STG Brumov-Bylnice dohlíželi na bezpečí u každého stanoviště a snažili se děti motivovat. Nezřídka sami žasli nad tím, kolik odhodlání a energie v sobě naši nejmenší mají. Pochvala patří i rodičům více než 450 dětí, kteří se nezdráhali přispět k hecování svých ratolestí a tím jim dodávali potřebnou oporu a sílu k vynikajícím výkonům.


Dnem „D“ se pro štít v rámci Brumova-Bylnice stala neděle 30. června. V 7 hodin ráno se skupina STG Brumov-Bylnice z brumovského náměstí vydala poklusem směr Hrad Malenovice. První polovina trasy složená z osy Štítná nad Vláří – Popov – Bohuslavice nad Vláří – Divnice – Slavičín – Nevšová – Luhačovická přehrada byla završena osvěžením právě ve vodní nádrži lázeňského města a občerstvenímv jednom z místních bufetů.


Spartan training groups Brumov-Bylnice


Zde došlo i ke střídání řidičů, kteří po celé trase zajišťovali potřebné občerstvovací zastávky. Druhá polovina trati Pozlovice – Řetechov – Provodov – Pindula – Kudlov – Hrad Malenovice už byla ve znamení úmorného vedra a sebepřekonávání se. Je zřejmé, že šlo o doposud „nejžhavější“ etapu celé Spartanské Odysey. V cíli na hradě Malenovice už čekala skupina místních Spartanů ze Zlína. Jejich velitelka převzala z rukou Patrika Timčáka štít do svého opatrování. Tímto okamžikem mohli členové STG Brumov-Bylnice považovat svůj úkol za splněný. Skupina Spartanů z Brumova-Bylnice patří mezi nejmladší členy v rámci komunity České republiky. I přesto si za svou krátkou existenci vybudovala solidní podvědomí a zapojila se do vícero charitativních projektů. Zcela jistě bude pokračovat ve svém snažení i nadále. Jednak rozšiřovat svoji členskou základnu, nadále se zúčastňovat akcí, které mají za cíl pomáhat potřebným a hlavně se snažit ke zdravému pohybu motivovat děti.

Hrad Malenovice a předání štítu


V blízké budoucnosti by se měla iniciativa skupiny zaměřit i na možnost vybudovat tréninkovou dráhu umístěnou ve vhodné lokalitě na území Brumova-Bylnice. Tato by měla sloužit všem stávajícím i potencionálním členům STG pro přípravu na závody Spartan race. Ten, kdo se rozhodne pro styl tohoto života, měl by počítat s tím, že je to cesta, která nikdy nekončí. Je to cesta bojovníka, který se nevzdává, který neví co je strach a nezná žádnou překážku. Všichni společně dokážeme nemožné, ukážeme odvahu, umíme se adaptovat a pro náš cíl uděláme nepřekonatelné.Jsme jedineční a šílení! Máme smysl pro humor, ale i pořádnou páru se do všeho opřít ze všech sil. Jsme přátelé a hlavně jeden druhému kryjeme záda. Tak pokud máš odvahu, sílu, umíš se adaptovat a slova (NE, NEJDE, NEMŮŽU) nejsou ve Tvém slovníku, tak jsi ten, koho hledáme do svých řad. Nejsme žádní sportovci, my jsme SPARTANI!!!! Aroo Aroo!!! Pochopíš až v cíli!!!

 

-tz-

 

reklama

 

Jste zde: Hlavní strana Sport