Reklama

04. 12. 2020

Dnes má svátek: Barbora
pátek, 12 červenec 2019 21:12

SDH Brumov - Informace z uplynulých soutěží

BRUMOV - Je to bezmála už tři týdny co jste od nás (SDH Brumov) naposledy četli nějaký článek týkající se umístění, časů, celkového pořadí a dalších novinek. Toto vše se pokusíme napravit v následujícím článku.

 

Brumov - 4. kolo SMHL
Hodiny a hodiny chystání, hodiny sklízení, hodiny příprav. Zkrátka 4. kolo SMHL, které se konalo u nás v Brumově. Asi každý, kdo organizoval nějakou větší akci si dokáže představit co vše obnáší chystání, organizování, příprava, dohled na hladký průběh atd. Prostě vše aby bylo, jak se říká tip ťop. Samozřejmě počasí (zatím) nedokážeme ovlivnit, a tak se, jak bývá zvykem přehnala krátkodobá přeháňka, která byla ovšem sotva znát.

Brumov B | Brumov 22.06.2019 (4. kolo SMHL) 14.23s (13.98L) - 2. místo


Letos se výjimečně naše bývalé áčko neposkládalo a tak jsme šli hájit modré barvy na domácí půdě sami. Na start jsme šli 10. Náš "nový" komentátor dokázal vyhecovat snad všechny přítomné k neskutečnému potlesku, z čehož nejednomu z nás na startovní čáře naběhla husí kůže. Za této atmosféry jsme rozběhli podařený útok, kde jak vidno podle fotek (thank you Laura, byly výstřiky (hadice C42, pevný start) 12,94, cca 13:20 se dotkla voda terčů a přesně 13:98 byl shozen levý terč a 14:23 pravý (výsledný) terč. S tímto časem jsme prozatím vedli soutěž. Ovšem do nástupu našich kamarádů ze Stupného. Chalani vyhráli s časem 14:15. Gratulujeme. Prní tři místa jsme si tak rozdělili mezi sebe Stupné, Brumov B, Podhorie (první tři z celkového průběžného pořadí v lize). Mmj. jsme se vlezli všichni tři do 12-ti setin. Tady to bude ještě napínavé.


U žen vyhrály "překvapivě" holky z Dulova, čímž si zajistily průběžné druhé místo v pořadí smhl. Gratulujeme. Našim jediným krajankám v lize (Nedašova Lhota) nesedl rozdělovač jak měl, a tak z toho byly pouhé 2 body do tabulky, ale i tak si holky dokázaly udržet průběžné vedení v lize. Co dodat více? Doufáme, že se u nás všem líbilo, soutěž proběhla podle představ (alespoň z hlediska organizace a na budúce dorazíte znovu. Další víkend nás čekalo první dvojkolo - Visolaje, Ihriště.

Brumov B (foto- Laura Štefíková)


Visolaje - 5. kolo SMHL

První dvojkolo letošního SMHL započalo 29.6. právě ve zmíněných Visolajích. Chalani nám každoročně (resp. třetím rokem - od vstupu do ligy) umožní VIP místo kousek od základny, za což jim každoročně děkujeme. Však my jim to, jak se sluší a patří vracíme na baru. K soutěži - padaly rychlé časy, mohly být i lepší, min. z naší strany. S časem 13:79 (LP 13:52) jsme obsadili i tak pěkné 3. místo . Nečekaně vyhrálo Stupné, kterým tímto opět gratulujeme.

Pozn.:
- našlapaným chalanům z Podhorie se útok nepovedl a z Visolaj si tak odvezli jeden bod
- tímto jsme se přesunuli z průběžného 3. místa v lize na 2.
- pravý proud z Visolaj dokázal dát čas na domácí trati 13:11 :O , tímto drží aktuální rekord ročníku za nejrychlejší sestřik - gratulujeme :)
- holkám z Ned. Lhoty se příliš nezadařilo, bolestivé problémy při nalévání a neustálá absence LP, čas 18:93 (2 body)

Ihriště - 6. kolo SMHL
Následující den v neděli 30.6. se konalo 6. kolo SMHL již tradičně v Ihrišti. Trať je uzpůsobena na rychlé časy, což se projevilo i v konečném pořadí (4 x třináctkový čas). Po příjezdu na soutěž nás mile překvapila Francova Lhota, která vedla soutěž s časem 13:60, tato však byla odsunuta o jednu setinu jedním z favoritů soutěže a to Podhoriem (13:59). Před námi dali ještě 13-ku chalani ze Stupného (13:70). Po těchto jsme následovali na start my. S výsledným časem 13:53 (PP 13:30) jsme tak ovládli soutěž a přetrhli vítězné tažení Podhorie a Stupného. Nevím čím to je (možná tím, že se nám v Ihrišti daří, ale i přes fakt, že většina z nás jde následující den do zaměstnání se z Ihriště odjíždí nějak tak těžko.

 


Brumov B | Ihrište 30.06.2019 (6. kolo SMHL) 13.53s (13.30P) - 1. místo


Pozn.:
- chalanům ze Zbory se u základny šmiklo + nějaký ten protivítr, výsledný čas 15:69, den předtím (Visolaje) 2. místo 13:62
- na holky z Ned. Lhoty se štěstí příliš neusmívá, čas 17:56 (PP 16:16)
- mezi ženami vyhrály domácí holky z Ihriště s časem 15:80 (LP 15:64), které zároveň ustanovily nový rekord tratě, nejlepší ženský čas aktuálního ročníku a zároveň zapsali 5. nejrychlejší čas v historii SMHL - gratulujeme.


Průběžné pořadí u mužů v lize po 6. kole SMHL je následující.
1. Stupné (103 b.), 2. Brumov B (97 b.), 3. Podhorie (86 b.), 4. Zbora (66b.)


Po tomto dvojkole nás čekala přestávka, v podobě jednoho "volného" víkendu, který jsme strávili na nočních soutěžích.


Nedašova Lhota - noční soutěž
Nedašova Lhota uspořádala vůbec první ročník noční soutěže s názvem O pohár Sv. Cyrila a Metoděje, která se uskutečnila v den těchto slovanských věrozvěstů, tedy v pátek. Začíná být pravidlem, že pokud zaskakuje Rosťa na béčkách nekončí to jinak než dobrým umístěním. Nebylo tomu jinak ve Lhotě. Za Bedyka nám zaskočil Tom ze "Zbory". Oběma tímto děkujeme. Tma, pevný start, hadice C42 - krásný čas 14:.. - 1. místo .


Štítná nad Vláří - 3. kolo JLNS
Den na to, v sobotu se konalo 3. kolo JLNS (Jihovalašská liga nočních soutěží). Tuto ligu neběháme, ale za ogarama do Štítné jsme se vydat museli. Na start jsme šli někde kolem 22:30 hod. Opět tedy za tmy, pevný start, hadice C42 - čas 15:.. - 3. místo. Jožka (LP) nejrychlejší sestřik na soutěži. Jak to tak bývá po náročných víkendech - mnoho zážitků málo vzpomínek. Tyto dva víkendy se tak dají považovat za jedny z těch náročnějších pro naše tři zásadní orgány, které čistí organismus a peněženky.


Co k tomu více dodat? Možná jen to, že nás čeká 7. kolo SMHL, které pořádá Lednické Rovne.
Držte nám palce.

PS: Z mého vlastního pohledu jde vidět neskutečné sebezapření a sebekritika našich proudařů a nejen jich, ale i ostatních. I přes fakt, že časy nejsou špatné, vidí ogaři své vlastní (druhému neviditelné) nedostatky, které se snaží neustále zdokonalovat - tak aby se to znovu neopakovalo. Nový impuls nám dává i náš záskok na nalévání (Bedyk), který chce neustále zlepšovat, zrychlovat naše útoky. Rozebírá se každá píď, každá setina vteřiny, záznamy ze soutěží, z tréninků se pouštějí neustále dokola, všechno se několikrát stopuje, na tréninku se jedou některé věci stále dokola, tak aby byli dotaženy do puntíku atd.
To je krása nejen tohoto sportu-

 

-tz-

 

 

reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport