Reklama

06. 06. 2020

Dnes má svátek: Norbert
úterý, 08 říjen 2019 10:37

Slawex runners - Night Trail Run Holešov 10km - 5.10.2019

Tak jestli jste nebyli na víkend na skok někde v Africe, tak jste taky zaznamenali, že ten den jakémukoliv závodu (trailovému obzvlášť) počasí vyloženě nepřálo. Ale my co sa ani medvěda nebojíme, tak jedeme závodit.


A volíme zrovna tu nejdrsnější možnů variantu. Noční běh, který je z drtivé většiny po nezpevněném povrchu (louky, polňačka apod.) to je to pravé ořechové pro sestavu Ráďa, Kuba, Evča, Ilča, Janča a Hela. Naskákalo se do aut a hurá směr Holešov. Pravda, manželé (někteří) se tentokrát netvářili nijak příjemně a „manageris“ dokonce vyhrožoval, že pokud Hela bude startovat tak bude doma opravdu zle…ukecala odjezd na to, že přeca dělá řidiče a možná bude bandě jen fandit….ale asi bylo jasné jak to bude, když už tam jela v kompreskách na nohách. No naštěstí bylo nabaleno dost svařáku a počítalo se s tím, že tento lahodný mok bude téct proudem i na místě, jinak bysme to dost možná v půlce cesty za doprovodu neustávajícího deště otočili.


Minulý rok se z našeho týmu na této trati blýskla na druhém místě ve své kategorii Hela a tento rok jsme si na startu všichni přáli jen, ať už jsme ve zdraví v cíli.

Slawex runners - Night Trail Run Holešov 10km - 5.10.2019


Po startu nejrychleji z našeho týmu vypálil Kuba a prvenství v naší sestavě si udržel až do cíle. Hned za ním frčel Ráďa jak kdyby mu to pod nohama neklouzalo. Hela se snažila první cca 2kilometry udržovat svižnější tempo, pak ale raději zvolnila, když už teda běhá za dva, tak raději opatrně na IMAGEa to ji hnedka doběhla Ilča, která už se stihla i vyválet v blátě a hned jí v patách také Evča. Hela si párkrát na holky zakřičela ať makajů (pasovala se do role ŠFTRENÉRA, když to teď u ní chvilku moc na závodní tempo nebude tak ať má funkcia pak se jí obě ztratily z dohledu. Janča zřejmě dostala příkaz jistit Héli záda a tak si ji hlídala před sebou.


Jako závod to byl super a výsledné umístění nás všechny mile překvapilo. A taky moc milé bylo setkání i s kámošem spoluběžcem sůsedem z Bohuslavic, který s nama ještě stihl při závodě pokecat a zafandit nám. Tímto ho zdravíme. Tak třeba zase za rok.


Jako za tu cestu autem (a zastávky cestou zpět to stálo. Jediné mínus to mělo: toho svařáku bylo málo a na benzince ani jednorázový panák na prodej…to zamrzelo . Příští rok ale přípravu nepodceníme.

Výsledky
Jakub Novák– 45:58 – 4.místo v kategorii (z 9), celkově 23. místo ze 159
Radek Milička – 48:20 – 6.místo v kategorii (z 9), celkově 36. místo ze 159
Ilona Karlíková Meislová – 51:07 – 4.místo v kategorii (z 21), celkově 55. místo ze 159
Eva Málková – 52:37 – 4.místo v kategorii (z 28), celkově 67. místo ze 159
Helena Chromeková (Chipacci Hat) – 53:11 – 5.místo v kategorii (z 28), celkově 71. místo ze 159
Jana Otavová – 56:41 – 8.místo v kategorii (z 28), celkově 95. místo ze 159

 

-tz-

  

 

 

reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport