Reklama

13. 05. 2021

Dnes má svátek: Servác
středa, 16 říjen 2019 21:17

Slawex runners - Slunečný víkend = závodní víkend

Kašavský kros. Za tým Slawex runners se tentokrát do Kašavy vypravili jenom Kuba a Mirča, která aby to bylo aspoň trochu dramatické, tak si předtím střihla ještě návštěvu zubní pohotovosti.


Zřejmě na ni byli na pohotovosti natolik milí, že Mirča pod vlivem adrenalinu vyběhala krásné druhé místo na trati dlouhé 7,5km. Kuba si na sebe naložil zrovna dlouhou trať a podařilo se mu zaběhnout krásný čas a celkově ve své kategorii obsadil první místo.

Kašavský kros 12.10.2019, Mirka Zichová– 7,5km - 43:01 – 2.místo v kat.

 

Výsledky-  Kašavský kros 12.10.2019
Mirka Zichová– 7,5km - 43:01 – 2.místo v kat. (z 8), celkově 25.místo (z 61)
Jakub Novák– 16km – 1:41:58 – 1.místo v kategorii (ze dvou), celkově 36. (z 66)

 

Neděle – 13.10.2019 – Trenčianské Teplice na Zelené Žabě – 9,25km
Na nedělu hlásili vymalované počasí a nás čekal předposlední závod celé série Trenčínské běžecké ligy. Bylo potřeba, abychom do toho dali nejmíň 120% a zaběhli pokud možno co nejlepší čas (nebo alespoň umístění). Za náš tým jeli bojovat Ráďa, Evča, Janča, Hela a Aaaja se Sárinků. Naházeli jsme na sebe šortky, trička a šup směr Trenčianské Teplice. Jaké překvapení, že sotva jsme vysedli z auta, tak jsme mysleli, že nám ty krkošky umrznů „Naštěstí“ převýšení 243m předpovídalo, že zas tak dlouho nám zima nebude a veeeelmi brzo se zahřejeme. Nejdřív se na start postavily Andrejka Otavová a Sárinka Chromeková. Aja letětla jak šíp a do cíle dobíhala mezi prvníma závodníkama. Sárinka, která původně kvůli nachlazení neměla ani startovat si to přes tety ukecala a tak měla od maminky povoleno lehce si poupravit trať k obrazu svému a výletním tempem si to odběhnůt až do cíle.

Slawex runners - Trenčianské Teplice na Zelené Žabě – 9,25km


Těsně před startem dospěláků Héla zjišťovala profil trati od Janči a Evči, které na tomto běhu už byly minulý rok. Janča: „ty jako v pohodě….vždycky tak lehce něco vystoupáš….pak zase chvilku rovinka…zase lehké stoupání….rovinka a pak je dloooooouhýýýý sešup z kopečka a vlastně až těch závěrečných 500metrů k těm koupelím Zelená Žaba to je masakr…jinak sa to fakt dá“. Těhule Héla si řekla: „tak toto jako dám v klidu“ No a co bylo dál? Odstartovalo se a cca po 1km si Héla myslela, že ty dvě „kámošky“ v cíli zamorduje. Dost náročné kopečky a pořád ne a ne vidět ten dlouhatááánský sešup. Cérky asi tušily, tak se raději držely v bezpečné vzdálenosti. V cíli se jako první z našeho týmu objevil Ráďa, pak docupitala Héla, která si ke svému velkému překvapení dokonce vyběhla první místo ve své kategorii a chvilku za ní Janča, která to taky stihla na krásné 3.místo v kategorii a Evča si tentokrát přivodila lehké zranění a cílovou pásku snad poprvé protínala s utrápeným výrazem v obličeji.


Už se těšíme na poslední závod této série a následné slavnostní vyhlašování nejlepších běžců v daných kategoriích. Vypadá to tak, že i letos tam budeme mít nějaké zástupce z našeho nejvíc šíleného týmu Slawex runners.

Výsledky:
Radek Milička– 49:00 – 11.místo v kategorii (z 16), celkově 46. ze 112
Helena Chromeková (Chipacci Hat) – 51:34 – 1.místo v kategorii (z 11), celkově 61. ze 112
Jana Otavová– 54:23 – 3.místo v kategorii (z 11), celkově 78. ze 112
Eva Málková– 56:25 – 4.místo v kategorii (z 8), celkově 86. ze 112

 

-tz-

  

 

 

Jste zde: Hlavní strana Sport