26. 11. 2020

Dnes má svátek: Artur
čtvrtek, 24 říjen 2019 08:55

Králem Holého vrchu Jaroslav Buchtík. Zdeňka Bednářová byla suverénní

Brumov-Bylnice – Triumf slovenského bikera z Trenčianských Teplic Jaroslava Buchtíka orámoval 10. ročník mezinárodního závodu horských kol O krále Holého vrchu.

Buchtík dosáhl v podniku podporovaném městem Brumov, složeném ze dvou závodů do vrchu, konaném na tratích 6 kilometrů (převýšení 504 metrů) a 6,8 kilometrů (převýšení 417 metrů), výsledného času 52:50. Stříbrnou pozici obsadil se ztrátou 39 sekund Karel Trčálek ze Štítné nad Vláří, třetí místo získal za čas 55:15 Dušan Bačo z Brumova-Bylnice. Valašskokloboucký Jaroslav Čtvrtlík skončil v čase 57:09 čtvrtý, pátý byl Vladimír Benech ze Zlína (57:15).

Zdeňka Bednářová z Brumova-Bylnice (foto- Floreš, Naše Valašsko info)

Závod žen vyhrála díky času 1:10:28 Zdeňka Bednářová z Brumova-Bylnice, před Evou Maliňákovou (Vsetín, 1:13:24). Bronzová do cíle dojela Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:14:07).

,,První závod s hromadným startem odstartoval u Hasičské zbrojnice v Brumově. Druhý, který startoval Gundersenovou metodou, měl start u Ranče U sedmi kulí v Nedašově. Oba měly cíl na Holém vrchu,“ prozradil základní informace o zajímavém cyklistickém podniku na Valašsku jeden z jeho pořadatelů František Jedlička. Toho také potěšil zájem o souboj o krále Holého vrchu. ,,Přestože letošní sezona horských kol už končí, tak si k nám našlo cestu osmadvacet bikerů a bikerek. Mezi nimi i někteří junioři,“ uvedl Jedlička, který ještě popsal vývoj závodu mužů i žen.

Vyhlášení vítězů (foto- Floreš, Naše Valašsko info)

,,V mužích potvrdil Jaroslav Buchtík roli největšího favorita. Nicméně před druhým závodem měl Karel Trčálek na něho na čele šestisekundový náskok. Ve druhém závodu ale Slovák udával tempo a v posledním stoupání zhruba 500 metrů před cílem se Buchtík definitivně posunul na zlatou příčku. Mezi ženami dokázala Zdeňka Bednářová využít znalosti domácího prostředí a také prodat dobrou aktuální sportovní formu,“ upozornil František Jedlička.

Letošní ročník závodu O krále Holého vrchu se konal po tříleté pauze. Na jeho startu bylo 18 stupňů. Horší podmínky panovaly na Holém vrchu, kde bylo 13 stupňů a foukal tam chladný vítr.