Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
neděle, 27 říjen 2019 12:56

Slawex runners - Běhej Valachy – Pavel Dorušek 1.místo v kategorii

Když nás na tento závod minulý rok lanařila Mirča ať tam určo jedeme, tak jsme ani netušili, že se nám podaří poprvé stát 2 zástupkyně z jednoho týmu na stupních vítězů.


Tento úspěch se minulý rok podařil Evči a Helči. A celkově jsme si ten den odváželi 4 medaile pro náš tým a závod jsme chválili všude, kde se dalo. Perfektní trať se závěrečným zabijákem před zraky diváků? To si prostě musí každý zkusit na vlastní kůži. Ale sliby že příští rok všichni znova opět tak úplně nevyšly a tak se zdálo, že do Karlovic letos pojede snad jenom Mirča s taťků. Nakonec se ale hecla ještě i Janča, která opět na konci sezony chytá druhý dech.

 

Mirka Zichová a Jana Otavová - Slawex runners


Na tomto závodě je na výběr ze dvou tratí – dlouhé 12 km a krátké 6,5 km, ale musíme přiznat, že obě tratě jsou fyzicky fakt náročné. A teda úplně nesedí ani oficiální vzdálenost se vzdáleností kterou ukazují hodinky po závodě (krátká trať ukazovala celkem 7,4km s převýšením 350m). Letos natrénováno na tu delší trať úplně tak dobře nebylo, tak volba byla jasná. Cílem bylo hlavně přežít a pokochat se krásnou podzimní přírodou…až na jeden držkopád a odřené koleno (já nevím jestli bysme mimo běh neměli začít trénovat ještě i zvedání nohou co závod, to se někdo z týmu vále po zemie nám podařilo do cíle dorazit v pořádku.


Nejlépe si vedl Pavel, který zdolal trať ve své kategorii na prvním místě, pak Mirča a chvilku za ní naše 64 letá hvězda Janča. Janičku nám totiž pořadatelé z důvodu překoupené registrace nějak opomněli zařadit do správné kategorie a i přestože Janča ihned po skončení závodu chybu ve výsledcích reklamovala, tak i přesto byla hlášena jako vítězka ve své kategorii 61+. No škoda, že jsme tam nebyli všichni. Bysme ji donutili si tu cenu jít převzít. To by ale byla zachovalá šedesátnice co? Pak by chtěla za nás běhat kdejaká babča kdyby viděla jak se u nás v týmu mládne. Jako odměna frgálek na doplnění energie a hurá domů.

 

Výsledky:
Pavel Dorušek – 37:43 – 1.místo v kategorii (z 1), celkově 17. (ze 130)
Mirka Zichová – 41:43 – 5.místo v kategorii (ze 41), celkově 28. (ze 130)
Jana Otavová – 42:25 8.místo v kategorii (ze 41), celkově 32. (ze 130)

 

-tz-

Jste zde: Hlavní strana Sport