Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
pátek, 01 listopad 2019 09:01

Slawex runners - Provodovský běh 5km a 11km

O tom že na Provodovský běh půjdeme, se vědělo už daleko dopředu. Ale kdo pojede se nevědělo ještě v pondělí ráno.


Nakonec jsme jeli v sestavě Evča s Adámkem, Mirča a Hela a na místě jsme se potkali ještě s týmovým parťákem Kubou. Závodní stopku má na čas vystavenou Ilča, kterou na konci sezony trápí nějaké zdravotní komplikace….ale je to naše srdcařka….neodradilo ji to od toho, jet do takového nečasu s námi alespoň jako fanynka, fotografka a morální podpora nás ostatních. Opět bylo ráno docela vtipné rozhodování, jestli jet nebo ne ale takové poprchání a kosa jak z nosa nás nemůže zastavit.


V nejmladší kategorii náš tým zastupoval Adámek Málek a teda běžel, jak kdyby bojoval o olympijskou medaili. Pro Adámka je medaile na krku velkou motivací a krásnou odměnou a super je to, že v Provodově myslí i na ty nejmenší závodníky a účastnická medaile mu udělala obrovskou radost.

V nejmladší kategorii tým Slawex runners zastupoval Adámek Málek


Odpoledne pak odstartoval zároveň závod na 5km a 11km. Na trati dlouhé 5km nás reprezentovala pouze Hela, která měla před pár měsíci v plánu pokusit se obhájit prvenství z minulého roku na dlouhé trati…po pár měsících je ale všechno jinak a Héla byla ráda, že si odfuněla alespoň tu pětku. Trochu hořký nádech mělo zjištění, že cca 1km před cílem při závěrečném seběhu si Hela před sebe pustila běžkyni, kterou měla při všech stoupáních za svými zády, s vědomím, že o nic nejde a musí si hlídat tepovou frekvenci, no a tím se o 13vteřin připravila o 3.místo. Nevadí, nakonec to byla sympatická běhna a Hela ji s naprosto vážným výrazem pohrozila, že to sa stalo naposled předbíhat těhotnů a příští rok, že bude na stupínkoch tleskat ona jí

Hela (Chipacci Hat) oznámila radostnou zprávu


Na dlouhé trati se vyběhli potrápit Mirča, Evča a Kuba. Na dlouhé trati je stoupání 424m a tím je jasné jak náročný profil trati to je. Každopádně trasa je krásná a stojí za to si ji alespoň jedenkrát zaběhnout. Evča teda v cíli tvrdila, že naposled, ale příští rok si řekneme. Do cíle se první z týmu dostal Kuba, který přiznal, že to je fakt těžký a náročný závod a že se docela potrápil. Poté doběhla Mirča, která jak již všichni dobře víme má neskutečné nadání pro orientaci v terénu a opět si pár metrů zaběhla. Mirča má prostě ráda ten adrenalin, kdy zpátky nabíhá ty ztracené vteřiny. No a za Mirčou nám doběhla Evča, které sice hlásila NAPOSLED! ale výraz v obličeji jasně prozrazoval PŘÍŠTÍ ROK ZASE.

Slawex runners


Někteří jsme tu zimu přežili jenom na svařáku…jiní jsme na sebe rvali asi 30 vrstev oblečení, ale i přesto to byl opět vydařený závodní den a velký respekt před pořadateli. Taková ta příjemná skoro až rodinná atmosféra a podpora všech běžců je tam úplně dokonalá. Tak snad zase příští rok. Třeba nás dojede za Slawex runners zase o trochu víc.

 

Výsledky:
5km
Hela (Chipacci Hat) – 26:30 – 4.místo v kategorii (z 21), celkově 22.místo ze 72

11km
Jakub Novák– 59:49 – 5.místo v kategorii (ze 6), celkově 27.místo z 84
Mirka Zichová– 1:07:26 – 5.místo v kategorii (z 18), celkově 52.místo z 84
Eva Málková– 1:11:46 – 11.místo v kategorii (z 18) , celkově 61.místo z 84

 

-tz-

Jste zde: Hlavní strana Sport