Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
neděle, 29 prosinec 2019 15:17

Milan Zvonek a Anna Balážová vyhráli 7. ročník Běhu Štědrým ránem

POPOV – Pětatřicetiletý Milan Zvonek a teprve desetiletá Anna Balážová vyhráli 7. ročník Běhu Štědrým ránem ve Štítné nad Vláří - Popově.


Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) vybojoval první příčku za čas 27:20. Druhé místo obsadil se ztrátou 2 minut a 54 sekund Martin Čmelík z Leskovce (SK Hranice), třetí skončil v čase 30:17 Michal Vaculík ze Štítné nad Vláří. ,,Čmelík byl kvalitním soupeřem,“ uznal Milan Zvonek.

Běh Štědrým ránem (foto- behranem)


Ten podle předpokladů s vytrvalcem z Leskovce běžel úvodní tři kilometry na čele. ,,V následném prudkém seběhu jsem však zrychlil, abych se na první příčce osamostatnil do větrné části závodu. Poté jsem náskok na vedoucí pozici až do cíle neustále navyšoval. A navíc se mi ještě podařilo zlepšit o čtyřiaosmdesát sekund mužský traťový rekord ve Štítné nad Vláří,“ pochvaloval si po vyhlašování výsledků Milan Zvonek.

Balážová (Baláž Extréme Team Ostrava) mezi ženami dominovala díky času 38:10. Stříbrná mezi nimi byla Iva Karafiátová (Mattoni Freerun Zlín, 38:16), třetí do cíle doběhla Magdaléna Lukšíková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 40:16).

Letošní Běh Štědrým ránem, který tradičně pořádali manželé Martinátovi, se běžel na tradiční 7,7 kilometru dlouhé trati. Start i cíl závodu byl v Popově od domu č.p. 77. Zúčastnilo se ho celkem 25 běžců a běžkyň.

 

Lubomír Hotař

 

 

 

 

 

 

 

reklama

 

Jste zde: Hlavní strana Sport