Reklama

01. 08. 2021

Dnes má svátek: Oskar
středa, 17 červen 2020 15:12

Slawex runners - Hurá závodíme - MiomoveRUN ve Slavičíně

Dočkali jsme se. Konečně přichází den D a my zase můžeme oficiálně závodit. A jaká paráda, že hned první závod začínáme v „našem“ městě (teda až na Mirču a Kubu, kteří závodní sezonu odstartovali již dříve).


Miomove run je závod, který spolupořádá naše kamarádka a bylo by hlúpé kdybychom se neúčastnili i když naběhané oproti minulému roku toho tolik nemáme. Loňský rok byl pro nás extrémně úspěšný a většina členů našeho parádnického týmu stála na bedně. O to větší stresy nás přepadaly před samotným startem. Počasí nám vyloženě přálo a týdenní deště jasně nasvědčovaly tomu, že se bude jednat o vskutku krosový závod. A taky to tak bylo. Přesto s heslem nevyměkneme jsme nastoupili v sestavě Tom, Ráďa, Kuba a Adélka na PĚTCE a Ilča, Mirča, Evča, Hela a Pavel D. na DESÍTCE.

Hela Chipacci Hat zdolala závod krátce po porodu! (foto- Vlaďka Božíková)

Nejdřív odstartovala po společném poplácávání a objímání desítka a už hned po samotném startu bylo jasné, že Hela zase moc chce běhat vepředu a nechce se jen tak o prvenství z minulého roku připravit. Nakonec ale byla ráda, že závod vůbec dokončila ve zdraví. Páté místo v kategorii nakonec brala jako úspěch s ohledem na tak krátkou dobu, která ji dělila od porodu. Mirča se do toho ale obula jako správný bojovník a je obrovská škoda, že to vytáhla „jen“ na bramboru (podezřívám jí z toho, že se šetřila. Evča je prostě kámoška a ví, že nám to pěkně po sobě to umístění slušelo minulý rok, tak se postavila hezky o řady za nás na šestou pozici. Ilča po sobotě získala firemní pojmenování „srdcař“ závodu. V týdnu si porantala kotník a startovala vlastně hlavně jen proto aby to jen tak nevzdala. Závod se docela protrápila a i tak to vytáhla na čtvrté místo v kategorii. Pavel Dorušek vyběhal nejkrasnější čas z nás všech desítkářů a obsadil 9. místo v kategorii (nutno se zmínit, že spadal do kategorie muži nad 40let a porazili ho „jen“ chlapi o 20let mladší než je on sám).

Pětka startovala pár minut po desítkách a místy to bylo docela o hubu, protože pětkaři (hlavně ti naši) nasadili neskutečné tempo a v lese při seběhu nebylo prakticky kde jim uhýbat a možná se někteří i díky tomu zbrzdili. Nejlépe z týmu doběhl Ráďa, který bral stejně jako Mirča a Ilča bramboru. Hned za něj se v umístění postavil Kuba a na sedmé místo se postavil Tom. Naše nemladší závodnice Adélka byla zařazena do kategorie ŽENY DO 39 LET a tam obsadila 17. příčku. Každopádně obrovský respekt, že se vůbec na takovou trať vydala a bojovala jako lvice. Snad už bude s námi na závody jezdit pravidelně.

Slawex runners -  Mirča, Ilča, Evča a Hela

Letošní rok pro tým Slawex runners nebyl tak úspěšný jak ten minulý, ALE? příští rok zase můžeme překvapit. Letos by to bylo oničem pobrat zase většinu cen, to by pak s námi nikdo nechtěl závodit.

Co ale bylo bezkonkurenční a stojí za zmínku jsou všichni ti naši kamarádi fanoušci, kteří stáli podél celé trati a často dost zvučným aplausem nás vybízeli k co nejlepšímu výsledku. Ať už to byla skvělá kamarádka v lesíku na hájenky, která s transparentem v ruce fandila jak o život. Nebo chlapi Šmotkovi, kteří nás burcovali k závěrečnému zrychlení. Je to super, když si někdo najde čas, příjde se na vás podívat a ještě vám tak skvěle zafandí.
Díky moc.

Tak zase za rok ve Slavičíně

 

Slawex runners - výsledky
5km
Adéla Málková – 41:12 – 17.místo ( z 25 v kategorii), celkově 49. ze 64
Radek Milička – 27:00 – 4.místo (z 19ti v kategorii), celkově 5. ze 64
Jakub Novák– 27:02 – 5.místo (z 19ti v kategorii), celkově6. ze 64
Tomáš Chromek (Chipacci Hat) – 28:11 – 7.místo (z 19ti v kategorii), celkově 8. ze 64

10km
Pavel Dorušek - 1:01:39 – 9.místo (z 24 v kategorii), celkově 23.místo z 69
Mirka Zichová – 1:02:17 – 4.místo (z 11ti v kategorii) celkově 26. z 69
Helena Chromeková (Chipacci Hat) – 1:04:27 - 5.místo (z 11ti v kategorii), celkově 32. z 69
Eva Málková – 1:07:52 - 6.místo (z 11ti v kategorii), celkově 39. z 69
Ilona Karlíková Meislová – 1:10:11 – 4.místo (z 13ti v kategorii), celkově 43. ze 69

 

(tz)

 

 

 

reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport