Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
neděle, 21 červen 2020 14:22

První turnaj ATP Valašska vyhrál Jan Hrnčiřík ze Štítné nad Vláří

Reprezentant Štítné nad Vláří – Popova na antuce v areálu TJ Zbrojovka Vsetín v podniku, v němž si zahrálo 26 tenistů, v rozhodujících duelech postupně zdolal v osmifinále valašskoklobouckého Ladislava Psotu 6:1, ve čtvrtfinále Marka Mojaka z Třince 6:2, v semifinále zlínského Martina Marušáka 6:2 a ve finále Jana Kostku z Valašských Klobouk 6:4.


,,Jan Hrnčiřík se k tenisu vrací po víc jak tříleté pauze. V žákovských letech ale hrával a trénoval v Prostějově,“ upozornil ředitel turnaje Jan Nahodil. Ten tenistu ze Štítné nad Vláří – Popova pasoval na černého koně prvního letošního turnaje valašského ATP. ,,Honza neměl žádnou slabinu. Ve všech zápasech dominoval liftovanými údery z forhendu i bekhendu od základní čáry,“ prozradil Nahodil.

První turnaj ATP Valašska vyhrál Jan Hrnčiřík (vpravo) ze Štítné nad Vláří

Hlavnímu organizátorovi turnaje ve Vsetíně se nejvíc líbil Hrnčiříkův semifinálový duel proti Martinovi Marušákovi. ,,V souboji o finále měli Hrnčiřík i Marušák ještě dost sil. Proto předváděli dlouhé tvrdé výměny,“ informoval Jan Nahodil. Také finále bylo zajímavé. ,,V partii o první příčku Jan Kostka měnil rytmus hry. To na začátku utkání dělalo Hrnčiříkovi problémy. Ale jakmile začal tenista ze Štítné nad Vláří – Popova hrát trpělivě, tak se duel naklonil na jeho stranu,“ uvedl turnajový ředitel ve Vsetíně Nahodil.

Jiří Machara z Popova (vlevo) to dotáhl až do semifinále (foto: J. Nahodil)


Na vsetínské antuce se hrála také Soutěž velké útěchy (o 9. místo). V ní ve finále Jan Šenkeřík ze Zlína porazil Petra Vitáska z Ostravy 6:3. Ve finále Soutěže malé útěchy (o 15. místo) valašskokloboucký Martin Raška překonal Milana Miklase (Luhačovice) 6:4.

VÝSLEDKY 1. TURNAJE ATP VALAŠSKA 2020:

Osmifinále:
Jiří Machara (Štítná nad Vláří – Popov) – Petr Vitásek (Ostrava) 6:2,
Miloš Juříček (Vsetín) – Štefan Staník (Trenčín) 6:4,
Jan Kostka – Pavel Andrýs (oba Valašské Klobouky) 6:0,
Marek Mojak (Třinec) – Martin Kačáni (Trenčín) 6:2,
Jan Hrnčiřík (Štítná nad Vláří – Popov) – Ladislav Psota (Valašské Klobouky) 6:1,
Jiří Rafaja (Fryšták) – Jan Šenkeřík (Zlín) 6:1.

Čtvrtfinále:
Machara – Martin Plášek (Luhačovice) 6:4
Kostka – Juříček 6:4, Hrnčiřík – Mojak 6:2
Martin Marušák (Zlín) – Rafaja 6.1

Semifinále:
Kostka – Machara 7:5
Hrnčiřík – Marušák 6:2

Finále:
Jan Hrnčiřík – Jan Kostka 6:4

 

Lubomír Hotař

 

 

 

reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport