Reklama

04. 12. 2020

Dnes má svátek: Barbora
pondělí, 13 červenec 2020 15:20

Vítěz Grand Slamu Valašska Josef Hnaníček ladil formu při sečení trávy a štípání dřeva

Josef Hnaníček zvítězil v mezinárodním turnaji zařazeném do českého okruhu tenisových amatérů nad 50 let Grand Slam Valašska.


Reprezentant Štítné nad Vláří v antukovém podniku konaném v tenisovém areálu TJ Zbrojovka Vsetín, jehož se zúčastnilo 23 hráčů, v osmifinále porazil Luboše Sojku (Poličná), ve čtvrtfinále udolal Miloše Michela (Bytča), v semifinále mu ze zápasu pro zranění odstoupil Ostravák Pavel Remiáš a ve finále matador z Valašska zdolal Josefa Táborského z Vyškova. ,,Do Vsetína jsem odjížděl s mírnými obavami a menší nervozitou. V květnu v Grand Prix Zlína jsem totiž v semifinále s domácím Daliborem Novákem promarnil náskok 4:1 a v červnu v dalším zlínském turnaji Vršava Cup jsem rovněž v semifinále proti Jaromírovi Vičanovi ze Zašové dokonce nevyužil náskok 5:0,“ přiznal Josef Hnaníček.

Josef Hnaníček  a Josef Táborský (foto: Jan Nahodil)


Ve Vsetíně už ale tenista ze Štítné nad Vláří dovedl turnaj k vítěznému konci. ,,Proti Sojkovi jsem předváděl celodvorcový tenis. S Michelem jsem prohrával 3:5. Poté ale soupeř začal při svém podání dělat dvojchyby a díky tomu jsem utkání otočil ve svůj prospěch. V semifinále Remiáš ze zápasu pro zranění kotníku odstoupil,“ prozradil Hnaníček, který ve finále podal nejlepší výkon v letošní sezoně.


,,V duelu o první místo se mi dařilo podání i ritern. Díky pestré hře jsem si také připravoval útok a ten jsem tvrdě zakončoval,“ pochvaloval si reprezentant Štítné nad Vláří. Tomu svědčilo, že se turnaj ve Vsetíně hrál na začátku července. ,,Pracuji ve školství a na mých výkonech bylo poznat, že už letošní zvláštní školní rok skončil. Navíc se mi vyplatilo ladit formu v přírodní posilovně při sečení trávy a také při štípání dřeva,“ usmíval se a svěřil se s nadsázkou po turnaji spokojený Josef Hnaníček.


Ve Vsetíně uspořádali také Soutěž velké útěchy (o 9. místo). V ní si ve finálovém souboji Slovák z Považské Bystrice Anton Oškrobaný poradil s Jiřím Fialou (Zlín) 4:6, 7:5, 10:3. V Soutěži malé útěchy (o 17. místo) ve finále Ladislav Matušinec (Štítná nad Vláří) překonal Rostislava Gažáka (Kunčičky u Bašky) 6:3, 7:5.

V Soutěži malé útěchy ve finále Matušinec (Štítná nad Vláří) překonal Gažáka
(foto: Jan Nahodil)

 


VÝSLEDKY GRAND SLAMU VALAŠSKA 2020

Osmifinále:
Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) – Luboš Sojka (Poličná) 6:2, 6:2
Miloš Michel (Bytča) – Jiří Fiala (Zlín) 7:6, 4:6, 10:8
Pavel Remiáš (Ostrava) – Jan Neubauer (Dub nad Moravou) 7:6, 6:3
Karel Křen (Luhačovice) – Libor Zapletal (Lhotka u Zlína) 5:7, 6:2, 10:8
Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) – Luboslav Turza (Ilava) 6:2, 6:4
Milan Rolinc (Opatovice) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 6:3, 6:3
Roman Maršalík (Lanškroun) – Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) 6:3, 6:4
Josef Táborský (Vyškov) – Marián Dobrotka (Sidonie) 6:2, 6:2


Čtvrtfinále:
Hnaníček – Michel 7:6, 7:5,
Remiáš – Křen 6:3, 6:4
Rolinc – Petružela 6:4, 5:7, 10:4
Táborský – Maršalík 6:3, 6:3


Semifinále:
Hnaníček – Remiáš 5:2 skreč,
Táborský – Rolinc 6:7, 6:3, 10:7

Finále:
Josef Hnaníček – Josef Táborský 6:4, 6:2


Lubomír Hotař

 

Jste zde: Hlavní strana Sport