Reklama

13. 05. 2021

Dnes má svátek: Servác
neděle, 12 červenec 2020 18:00

Jan Kostka z Valašských Klobouk oslavil triumf v dvanáctihodinovou noční směnou

Tenista z Valašských Klobouk v antukovém podniku v Luhačovicích si v základní skupině hladce poradil s domácím Milanem Miklasem a dalším luhačovickým hráčem Dušanem Máčalíkem.


Ve vyřazovacích zápasech Kostka ve čtvrtfinále porazil Kamila Malotu (Luhačovice), v semifinále valašskoklobouckého mladíka Daniela Petra Novotného a ve finále Jana Šenkeříka ze Zlína. ,,Ve čtvrtfinále s Malotou jsem měl víc sil. Kamil měl totiž v nohách těžký osmifinálový duel s Dušanem Struhařem. Navíc můj luhačovický soupeř dělal spoustu nevynucených chyb. Semifinálové střetnutí s nebezpečným a běhavým Novotným, který dokáže udržet míč ve hře, rozhodly moje větší tenisové zkušenosti. Utkání jsem zvládl takticky. O začátku jsem v něm trpělivě útočil a díky tomuto pojetí jsem získával důležité body. Pohledné finále se spoustou tvrdých výměn s Šenkeříkem bylo do stavu 3:3 vyrovnané. Poté se však zlomilo na moji stranu. Za chvíli jsem si vypracoval vedení na 5:3 a v následném gamu jsem partii o první příčku dopodával k úspěšnému konci,“ radoval se Jan Kostka.

Kostka z Val. Klobouk (vlevo) oslavil triumf noční směnou (foto: Jan Nahodil)


Vítěz však neměl příliš času triumf ve Vsetíně oslavit. ,,Večer po turnaji mě totiž čekala noční dvanáctihodinová pracovní směna,“ prozradil ještě tenisový reprezentant Valašských Klobouk Jan Kostka.


V Luhačovicích se odehrály ještě dvě soutěže.
Soutěž velké útěchy (o 9. místo) vyhrál Miroslav Raška (Valašské Klobouky), který ve finále udolal domácího Dušana Struhaře 6:4, 6:7, 10:6. Ve finále Soutěže malé útěchy (o 13. místo) Martin Raška z Valašských Klobouk zdolal reprezentanta stejného města Reného Cepáka 6:0.

Soutěž velké útěchy vyhrál Miroslav Raška z Val. Klobouk (vlevo)
foto: Jan Nahodil


Na antukových kurtech v lázeňském areálu v Luhačovicích si zahrálo 19 tenistů.


VÝSLEDKY 2. TURNAJE ATP VALAŠSKA 2020:

Čtvrtfinále:
Jan Kostka (Valašské Klobouky) – Kamil Malota (Luhačovice) 6:1,
Daniel Petr Novotný (Valašské Klobouky) – Jiří Rafaja (Fryšták) 6:1,
Jan Šenkeřík (Zlín) – Martin Plášek (Luhačovice) 7:6,
Marek Mojak (Třinec) – Dušan Máčalík (Luhačovice) 6:1


Semifinále:
Kostka – Novotný 6:4
Šenkeřík – Mojak 4:2 skreč


Finále:
Jan Kostka – Jan Šenkeřík 6:3

 

Lubomír Hotař

 

 

Jste zde: Hlavní strana Sport