Reklama

02. 12. 2020

Dnes má svátek: Blanka
pondělí, 20 červenec 2020 19:26

Slawex runners - TBL – Chocholná Velčice

Letos to vypadá, že pro nás je prioritou závodění za hranicemi. Minulou neděli jsme si vyjeli zazávodit na zcela novou trať do obce Chocholná, kde se konalo třetí kolo TBL (Trenčianska bežecká liga).


Po klasickém výjezdu od baráku, kdy Chromci opět nestíhali a nakonec jim zbytek sestavy prostě odjel (tak jako po každé když jedeme na závody) jsme zvesela dorazili do cíle a závodní atmosféra nabírala obrátky. Na tento závod jsme se posilnili dalším parťákem Tomem, který závodní adrenalin běhů TBL měl možnost okusit poprvé (ale není to žádné ořezávátko, závodů už několik absolvoval a dalo by se skoro říct „zkušený závodník“…..celých PĚT jich má za sebou. Další závodníci tohoto běhu byli Ráďa, Marťas, Ilča, Evča, Hela. Z dětí to byli Adámek Málkůj, Sárinka Chromekovic a Andrejka Otavovic. V roli šéftrenéra (Tom dočasně tuto roli přenechal kamarádce a zastupuje ji v závodním poli) pro tento den poprvé Janka Otavovic (mohla by běžet, ale ve třech je to jasné porušení pravidel).

Slawex runners - TBL – Chocholná Velčice (foto: SR)

 

Naše děti si mohly vyzkoušet, jak může někdy nervozita člověka dokonale zmrazit. Po burácném výkřiku ke startu Adámek se Sárinkou zůstali stát na startovní čáře a vysvětlujeme si to nejspíš jazykovou bariérou, která způsobila, že naše děti nevěděly, že toto je ten OPRAVDOVÝ start. Naštěstí alespoň Ája běžela jako o závod a Adámek se Sárinkou o chvilku později vypáili za ní.

Trať byla překvapením do poslední chvilky, protože ještě den předtím se zkracovala kvůli špatnému povrchu (po propršených předchozích dnech). Nakonec se ale startovalo podle úplně původní mapy a my jsme si mohli zaběhnout krásných 8,5km mírně zvlněným terénem, kde se prostřídaly všechny možné druhy povrchu a byla to opět paráda.

Z našeho týmu jako první doběhl do cíle Ráďa, kterého následovala Hela, o chvilku později k velkému překvapení také Tom (štěstí že neumí pít za běhu a musel na občerstvovačce zastavit, protože jinak by nejspíš Hélu těsně před cílem dohnal a to by byla teprve podívaná na manželské derby, dále Ilča, potom Evča a naši partu uzavíral Marťas. Závodní den to byl vskutku báječný, v cíli na nás čekalo tradiční občerstvení a jako bonus navíc skvělý guláš. Ilča si pak vyzvedla cenu v tombole (lahev padla cca 5minut po předání, Héla dostala tašku plnou dárečků a knihu o obci Chocholná (kde ještě ten den její taťka objevil kamaráda z mládí) za celkově druhou ženu v cíli a jeli jsme s pocitem skvěle stráveného dopoledne zvesela domů.

Tak třeba zase za měsíc….nebo dřív


Výsledky:

Muži
Radek Milička – 39:07 – 10.místo v kategorii (z 22), celkově 53.místo ze 171
Tomáš Chromek – 40:39 – 12.místo v kategorii (z 22), celkově 70.místo ze 171
Martin Knotek – 46:39 – 35.místo v kategorii, celkově 129.místo ze 171

Ženy
Helena Chromeková – 39:46 – 1.místo v kategorii (ze 17), celkově 58.místo ze 171
Ilona Karlíková – 42:25 – 1.místo v kategorii (z 8), celkově 84.místo ze 171
Eva Málková – 43:32 – 3.místo v kategorii (ze 14), celkově 99.místo ze 171

 

Slawex runners

   

 

 

Jste zde: Hlavní strana Sport