Reklama

03. 12. 2020

Dnes má svátek: Svatoslav
středa, 29 červenec 2020 23:09

Helča Chromeková ze Slavičína zvládla 4 měsíce po porodu Spartan Race Sprint

Závody tohoto typu letos nebyly vůbec na plánu. Jednak jsem si myslela, že budu letos ráda, když zvládnu opečovávat dvě děti, pak taky že běhat začnu bůhví kdy a navíc nějaké posilování začnu až někdy na podzim nejdřív. Jenomže to by mně nemohla napsat Verča, že sa týden před startem závodu zranila a jestli prý nedoplním jejich partu. Přemýšlela jsem nad tím asi celou minutu a půl a bylo vymalované. Odsouhlasila jsem a radostnou zprávu jsem oznamovala panu manželovi hned, jak se vrátil z práce domů. Reakce? „No jak chceš, ale 4měsíce po porodu (ještě k tomu císařem) nevím, jestli je úplně v cajku“….no a už začaly pochyby.

Helena Chromeková 4měsíce po porodu (ještě k tomu císařem)
(foto: archiv HCh)


A stejně jsem do toho šla. V sobotu v pět ráno jsem stála na značkách (s půlliterků v tašce, protože kdybych to nějak moc pokazila, tak jsem byla rozhodlá hodit do placu jako omluvenku, dali jsme na kuráž jednu hned v autě a už hurá na místo činu. Před samotným startem jsem si ještě ujasnila, jestli chtějí parťáci běžet pospolu nebo můžeme běžet každý podle sebe (jako sólistovi mně boj každý sám za sebe potěšil, nafasovala jsem čip, startovní číslo a 8:05 už jsem čekala až na nás SPARTAN zařve AROOOOO START!!!


Tým Karpaty Runners (foto: archiv HCh)


Čekala nás 6,5km dlouhá trať na které bylo připraveno celkem 19 překážek (např. slack line, ručkování, hasičské stěny, nosení betonové koule, hod oštěpem, šplh na laněatd.) Velmi jsem ocenila, že mám naběháno, protože jsem mezi překážkami neustále někoho předbíhala a ze všech překážek jsem musela mít „jenom“ 3krát trest (celkem teda 90angličáků). Spokojenost neuvěřitelná. Závod mně nakonec přišel i docela v pohodě a až na jednu jedinou překážku, kde mně nějaký SPARTAN pomohl jsem si všechno vybojovala sama a o to víc se na svůj výsledek cítím náležitě hrdá.

Helena Chromeková v akci (foto: archiv HCh)


Myslím, že letos bych ještě jeden překážkový absolvovat mohla.

Výsledek? PRO MĚ FANTASTICKÝ
Helena Chromeková
!! Celkový čas 54:53,  18.místo v ženách z celkového počtu 661 žen co závod dokončily!!

A náš tým KARPATY RUNNERS dosáhl na 28.místo z celkového počtu 134 týmů.

 

Helča - Slawex runners

 

 reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport