Reklama

30. 11. 2020

Dnes má svátek: Ondřej
neděle, 02 srpen 2020 23:17

Spartan training group Brumov-Bylnice v Kroměříži

O víkendu 26.7.2020 se Spartani z Valašska účastnili závodů SPARTAN RACE SUPER. Tento závod je extrémní překážkový běh, kde se na vzdálenosti 10 km běhu potkáte s více jak 20 překážkama různého typu.


Naši spartani patřící do komunity STG Brumov-Bylnice pod záštitou skupiny FIT&CORE se umístili na krásném 17. místě z 93 týmů. Nutno podotknout, že jejich příprava je velmi náročná, ale pečlivě připravena, aby se závodníci neustále zlepšovali a získávali lepší a lepší výsledky. Určitě víte, že tato komunita pořádá spoustu akcí jako byla před nedávnem vzpomínkový běh do Luhačovic, případně spousta sportovních tréninků, kterých se kdokoliv může zúčastnit.

Na start šla Diana doslova po odkojení Šarlotky (foto/archiv STG BB)

Roman Fojtů se umístil v kat. OPEN Muži na 43. místě (foto/spartan-race)


Samotný závod v Kroměříži byl opravdu velmi dobře zorganizován a závodnící se museli vypořádat ne jen s překážkami a během na 10 km, ale pekelným sluníčkem, které celou neděli pražilo a závodníkům na výkonech moc nepřidalo ba naopak bylo velmi ubíjející. Trenér Patrik je na všechny své závodníky velmi hrdý a všem gratuluje a tvrdí, že je nutno jmenovat sourozence Fojtů, kdy se Roman Fojtů umístil v kategorii OPEN Muži na krásném 43. místě (z 1003 účastníků) v čase 1,04.58 což je opravdu úžasný výsledek a obrovský respekt si zaslouží naše spartanská hrdinka Diana Fojtů, které se 25.5.2020 narodila dcera. Diana byla 2 měsíce po porodu a rozhodla se jít tento závod na 10 km, její příprava nebyla zdaleka tak jednoduchá, jelikož se na závod začala připravovat 14 dní před závodem a brala to opravdu velmi zodpovědně. Je pravdou, že doma při dvou dětech nemohla dohnat všechnu práci co ostatní její spoluzávodníci, nicméně už to, že se vůbec odhodlala jít je obdivuhodné.         Spartan training group Brumov-Bylnice v Kroměříži (foto/archiv STG BB)

Jak probíhal samotný závod? Na start šla Diana doslova po odkojení malé Šarlotky, kdy bylo 10 min do startu a trenér STG Brumov-Bylnice zahajoval rozcvičku pro celou svou skupinu, kde byla úžasná atmosféra a rozpohybování se chytli i jiné skupiny. Po rozcvičce se jde do startovního polygonu, odpočítávají se poslední vteřiny a jde se na věc. Boj ne jen s překážkami, ale i sám se sebou. ,,První dva kilometry běhu a zdolání několika překážek jsem začala pociťovat, jak mě horké pravé poledne začíná ničit. Moc tomu nepřidala první nezdolaná překážka, na které jsem musela udělat trest 30 angličáků. Do 4 kilometrů semnou šel a snažil se mě podpořit můj přítel a trenér skupiny. Pak jsem se chytla našich holek, se kterýma jsme si dali lehoučké tempo a společně jsme procházeli jednu překážku za druhou. Po 10 km jsme dobíhaly na Velké náměstí, kde nás čekaly poslední překážky, dav lidí a hlavně podpora. Všichni jsme si zasloužili medaili a každý si ji vydřel jinak. Byl to úžasný závod a maminkám bych chtěla vzkázat, že slovo ,,NEJDE" není na programu! Děkuji všem, kteří mně a především celému týmu věřili a fandili," popisuje závod Diana.


Spartan training group Brumov-Bylnice v Kroměříži (foto/archiv STG BB)


Dále je nutno vzpomenout Marii Oblůkovou, která v kategorii AGE Group získala krasnou bronzovou pozici. Celý tým STG Brumov-Bylnice ji moc gratuluje za tento výsledek. Maruška nespadá oficiálně do naší závodnické skupiny, ale pravidelně se zúčastňuje našich tréninků a proto ji máme všichni rádi, tak jako tak je jedna z nás!!! Poslední a nejmladší krásný výsledek je od Julie Dohnalové, která ve SPARTAN Kids získala střibro. Což na její první závod je neuvěřitelný výsledek a také si jako nejmladší člen této skupiny zaslouží velký respekt a obdiv.


Připoj se k nám, protože ne nadarmo se říká pochopíš až v cíli. Za tým FIT&CORE A STG Brumov-Bylnice, děkujeme starostovi města p.Kamil Macek za propůjčení hřiště na Hrbáči, kde se můžeme společně připravovat!
AROO AROO!


Patrik Timčák - Spartan training group Brumov-Bylnice

 

 

 reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport