Reklama

02. 12. 2020

Dnes má svátek: Blanka
středa, 05 srpen 2020 18:53

Silvie Zvonková obsadila v běhu do vrchu na Vršatec bronzovou pozici

Silvie Zvonková obsadila bronzovou příčku ve 37. ročníku horského krosu Pruské – Vršatec. V 8,5kilometrovém závodu s převýšením 591 metrů, který byl mezinárodním mistrovství Slovenska v běhu do vrchu a byl zařazený také do Českého poháru v běhu do vrchu, dosáhla času 50:43. Zvítězila v čase 46:09 Lucia Kovalančíková z Dukly Banská Bystrica Stříbrnou pozici vybojovala Rebeka Gabčíková (ŠKP Žilina, 49:18).

 


Silvie Zvonková


Zvonová na Slovensku zároveň vyhrála závod v kategorii žen ročníku narození 1971 – 1985. ,,Závodu na trati mezi Pruským a Vršatcem jsem se v minulosti dvakrát zúčastnila jako doprovod a fanoušek manžela Milana. Letos jsem si ho chtěla také vyzkoušet,“ přiznala Silvie Zvonková.

 

Silvie zároveň vyhrála závod v kategorii žen ročníku narození 1971 – 1985
(foto: Archiv Silvie Zvonková)


Organizátoři známého krosového podniku v běhu do vrchu na Slovensku letos trochu pozměnili trať. Zrušili prudkou pasáž po louce, ale prodloužili ho o jeden kilometr. ,,Nevím, co bylo horší,“ nedokázala s nadsázkou posoudit reprezentantka Valašských Klobouk. Zvonková si však s nástrahami trati poradila. ,,Brzy po startu jsem se probojovala na třetí pozici. Úvodní čtyři kilometry jsem měla na dohled před sebou Gabčíkovou. Ta se mi později vzdálila. Navíc se na mě dotahovala Kateřina Gundová. Krosařka z Handlové mě pak v posledním seběhu před cílem dokonce předběhla. Ovšem v následném prudkém stoupání jsem ji za vydatné podpory diváků znovu předběhla a definitivně jsem se od ní odpoutala,“ potěšil výkon i výsledek v cíli na Vršatci Zvonkovou. ,,Takový typ závodu jsem běžela poprvé. Nevěděla jsem, co od toho mám čekat. Bylo to náročné, ale parádní. Zvlášť, když na mě v cíli čekala moje rodina. Proto to bylo pro všechny příjemně strávené odpoledne. Potěšil mě i náš půlroční syn Oskar, který sdílí naše rodinné nadšení pro sport,“ užívala si pobyt na Slovensku Silvie Zvonková.


Běhu Pruské – Vršatec se zúčastnil i její bratr Marek Babulík. Ten skončil v závodu v kategorii mužů ročníku narození 1981 – 2000 díky času 52:56 na 24. místě.


Lubomír Hotař

 

 

3 denní zájezd z Brumova-Bylnice do Vysokých Tater
25.9. - 27.9.2020

 

Valašské cukrářství Nedašova Lhota
přijme pracovnici do výroby na HPP jako vedoucí provozu
Další info na 737 58 99 66

 

 

 reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport