Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
neděle, 23 srpen 2020 19:22

Slawex runners - Ráďa je při chuti, zaběhl si závod v okolí hradu Karlštejn

Ráďa je při chuti. Po Běhej lesy Bílá nebylo potřeba dlouhého rozmýšlení zda se registrovat na další závod tohoto seriálu. Tentokrát si Ráďa zvolil lokalitu až v Čechách v okolí hradu Karlštejn. A protože to není za barákem tak si z toho uděláme romanticků dovolenů a já ti na chvilku Verunko odběhnu si zacupitat.


Rozhodnutí o účasti bylo snad týden před samotným závodem a Ráďa samozřejmě zval i zbytek týmu, ale opět všeci „bábovky“ vyměkli. No a tak nám Ráďa slíbil že nám to tam aspoň nafotí, když už se poběží i jinak nepřístupným lomem Velká Amerika.
Běhej lesy Karlštejn - Radek Milička, Slawex runners

 
Trať měla délku 13km a startovalo se kvůli tolik skloňovaném bacilu ve vlnách a Ráďa dostal tu poslední vlnu ve 12:20. Na registraci dorazil o pár hodin dřív a dobře udělal, protože to vypadalo, jak kdyby dávali něco zadarmo. Počasí bylo ideální (nepršelo a horko taky nebylo) a taktika před startem byla jasná: „Jdu si to hlavně užít a nasbírat nějaké selfiíííí“.


Po startovním výstřelu to ale Ráďa rozkotlil takovým způsobem, že se zdálo, že si běží pro medaili (do kopečka se teda prý trápil, ale z kopečka a rovinku doslova létal). Ukázalo se ale, že plní příkaz trenérky, masérky, fotografky Verunky, která dala limit 1:05. Ráďa by nerad zklamal a tak limit s odřenýma ušima zvládl splnit (1:03:10). Možná mu k tomu pomohl také telefon se kterým poprvé běžel a měl tak možnost si své tempo hlídat.


Ve své startovní vlně měl Ráďa druhý nejlepší čas a celkově si doběhl pro krásné 43.místo z celkového počtu 995 běžců, kteří závod dokončili. Lokality a celkově organizace těchto závodů Ráďu natolik uchvátily, že příští rok si v rámci seriálu Běhej lesy zaběhne těch závodů ještě víc.

 

Slawex runners

 

 

Firma Sofa Tkadlec v Brumově přijme šičku na HPP
Možno i zkrácený úvazek, dle dohody

 

3 denní zájezd z Brumova-Bylnice do Vysokých Tater
25.9. - 27.9.2020

 

Valašské cukrářství Nedašova Lhota
přijme pracovnici do výroby na HPP jako vedoucí provozu
Další info na 737 58 99 66

 

 reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport