Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
středa, 09 září 2020 18:09

Silvie Zvonková - Účast v půlmaratonu dostala jako dárek k Vánocům

Zajímavou postavou v letošním ročníku Zlínského festivalového půlmaratonu je Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky).


,,Účast v půlmaratonu jsem dostala jako dárek k loňským Vánocům. V loňském roce jsem obsadila druhé místo a to už jsem byla těhotná. Takže ten vánoční dárek jsem dostala ve vysokém stupni těhotenství a smála jsem se, že my nejsme normální rodina. Oskar se narodil 15. ledna a už na začátku března jsem začala pozvolna trénovat. V červnu bych ale v půlmaratotonu ve Zlíně určitě nestartovala. Můj první výběh po porodu byl 3 kilometry. Tak pomalé tempo v současném období neběhávám ani do kopce. Dostat se do formy proto bylo hodně těžké. A jestli se mi podařilo připravit na září, to se teprve uvidí,“ je zvědavá na svůj sobotní výkon Silvie Zvonková.

Ta zatím letos naběhala necelých 900 kilometrů. ,,To je samozřejmě málo. Ale ještě, když jsem závodila na horském kole, tak jsem měla také málo najetých kilometrů. U mě však hlavně záleží, jak trénuji,“ je si vědomá svých schopností Zvonková. Vytrvalkyně z Valašska se zúčastnila i několika závodů. A po srpnové Slopenské desítce tréninky zintenzivnila a také víc posilovala. ,,Přípravu ale přizpůsobuji Oskarovi, který je pořád plně kojený. Takže jedu na vodu se sirupem,“ prozradila s úsměvem valašskokloboucká atletka.


Kromě Slopenské desítky se jí dařilo i ve Zlínské pětce na dráze a na Slovensku v Běhu na Vršatec. ,,Festivalový půlmaraton ve Zlíně nepatří k těm nejrychlejším. Proto v něm budu spokojená s časem kolem 1:35:00. Na závod se však těším, protože podél trati budu mít velkou podporu. Rodinu a spoustu kamarádů. Počasí by ale mohlo být chladnější,“ je odhodlaná ve Zlíně podat co nejlepší výkon Zvonková, jež loni na začátku března v půlmaratonu v Přílukách zaběhla čas 1:32:06.

,,V sobotu jsem však zvědavá, jak se mi bude dařit. V taktice mám ale jasno. Rychle odstartovat a potom co nejrychleji doběhnout do cíle. A také doufám, že mě v cíli bude čekat manžel Milan se skvělým výsledkem i časem,“ věří, že bude se svým vystoupením v krajském městě o víkendu spokojená 34letá Silvie Zvonková.

Lubomír Hotař

 

3 denní zájezd z Brumova-Bylnice do Vysokých Tater
25.9. - 27.9.2020

 

reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport