Reklama

30. 11. 2020

Dnes má svátek: Ondřej
středa, 09 září 2020 20:40

Slawex runners - Noční běh Holešov - blýskání Helu děsí, Hostýnek fascinuje

Jestli je nějaký závod, který navštěvujeme pravidelně už jakýsi ten rok tak je to právě Holešov. Moc se nám líbí trať a také to samotné běhání s čelovkou na hlavě má něco do sebe. Obzvlášť když jediné co v dálce vidíte je blýskání (to Helu děsí) a osvícený Hostýnek (to Helu fascinuje). No a letos to bylo dokonale zvládlé i organizačně…..teda pokud bereme jako organizátora tohoto vejletu našeho Ráďu s Verunků.


Na závod si pro nás (Helu a Evču) připravili do auta pohoštění a už při nástupu do vozidla ve Slavičíně bylo jasné, že tato akce bude veliká. No ale to prý až za odměnu po závodě. Takže motivace ohromná a navíc ještě Ráďa přislíbil Heli kebab pokud bude na bedně a bylo jasné, že tady kdosi poběží na krev.

Slawex runners


Start závodu se lehce posunoval, protože sluníčko se nechtělo schovat za kopečky a úvodních 400metrů bylo potřeba proběhnout po atletickém stadionu což předpovídalo velmi rychlý start. A taky tak bylo. Dokonce to byly takové prdy až jsme Ráďu neviděli ani snad prvních 10metrů jak vypálil. No ale svištěli jsme jak o život všichni a Evička dokonce řezala zatáčky tak ostře až z toho vymétla asfalt. Naštěstí přiskočil nejaký strýček a našemu trpaslíkovi zachránil život, protože ji obestoupil a na právě probíhající běžce řval: „bacha tady jedna leží“. A tím také Verunka získala další funkci – ZDRAVOTNÍK, protože Evičku hned v cíli náležitě ošetřila. Hela tentokrát velmi litovala toho jaká je tma, protože na dvou kontrolních bodech na ni a závodníky, kteří s ní běželi pořadatelé křičeli: „Poďte CHLAPI, zaberte“. Jako kdyby bylo světlo tak by MOOOOOC dobře viděli jaká je Hela PRINCEZNA.


No…cílovou pásku z našeho týmu první protnul Ráďa, pak Kuba, poté Hela a chvilku za ní Evička.
A k velkému překvapení to Hela udržela na bedně (i když běžet 9kilometrů s pocitem, že jste třetí a je potřeba si to místo udržet je fááákt dost nepříjemné).

Helena Chromeková – 46:00 – 3.místo v kategorii


No a to co se dělo pak to už je na jiný článek do jiných novin raději. Každopádně předcházelo tomu to, že Ráďa už málem získal podepsaný dres Michala Krčmářa, ale za velmi prapodivných okolností to bylo nakonec opravdu jen MÁLEM. Škoda že si pro ten dres jezdí už pár let a letos už to bylo málem jako tutovka. Bylo to poté potřeba náležitě probrat u vozu a když se k tomu servírovalo všechno to pohoštění co nám Ráďa s Verunků nachystali tak se to nějak protáhlo. Stihli jsme si ještě zacvičit, vyběhnout kopec, sníst kebab, doplnit tekutiny, zazpívat…. atd. atd. A to triko, které Hela ten den obdržela (jako chronický chodič pozdě) bylo nakonec víc než na místě.


Tak zase za rok....třeba to s tým dresem vyjde... a když ne, tak si na to posvítíme (s Ráďovů novů lampičků).


Výsledky:
Radek Milička – 43:30 – 8.místo v kategorii z 29, celkově 21.místo ze 147
Jakub Novák – 44:10 – 3.místo v kategorii ze 6, celkově 23.místo ze 147
Helena Chromeková – 46:00 – 3.místo v kategorii z 26, celkově 32.místo ze 147
Eva Málková – 50:20 – 5.místo v kategorii z 26, celkově 52.místo ze 147

 

Slawex runners

 

3 denní zájezd z Brumova-Bylnice do Vysokých Tater
25.9. - 27.9.2020

 

reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport