05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
pátek, 18 září 2020 10:44

T-Mobile Olympijský běh ve Val. Kloboukách přilákal více jak 100 závodníků

Ve středu 16. září se ve Valašských Kloboukách uskutečnil již 5. ročník T-Mobile Olympijského běhu. Jedná se největší běžecký jednorázový závod v České republice. I přes různé obavy do areálu fotbalového stadionu TJ Spartak si nakonec našlo cestu přes 100 závodníků. Všichni si tak mohli užít krásné sportovní odpoledne a podpořit olympijské hodnoty.

,,Jsme rádi, že téměř polovinu všech závodníků tvořily děti, které si mohly porovnat své vytrvalecké schopnosti s ostatními. Vítězi dětských běhů byli všichni Ti, kteří se nebáli a postavili se na start Olympijského běhu.
V 18:00 pak odstartoval hlavní závod na 5 a 10 km. Běžci se po zaváděcím kolečku kolem fotbalového hřiště dostali na cyklostezku a následně kolem ekoparku doběhli zpět na fotbalové hřiště. Někteří doběhli na pokraji svých sil, ale všichni ve zdraví dokončili závod, uvedl za pořadatele Michal Šuchma.

T-Mobile Olympijský běh ve Val. Kloboukách (foto: Martin Dohnal)

Vítězi závodu na 5 km se stali Jan Surovec a Eliška Čechová. Delší 10 km trať prolétli nejrychleji manželé Silvie a Milan Zvonkovi. ,,Chtěli bychom rovněž poděkovat sponzorům: Město Valašské Klobouky, TJ Spartak Valašské Klobouky, Potraviny Macháč, Wastex, řeznictví Ritter, VPC - Petr Kozel, Běhatlon," dodal Michal Šuchma.