30. 11. 2020

Dnes má svátek: Ondřej
pondělí, 21 září 2020 20:24

Helča Chromeková ze Slavičína - 2. místo v extrémním překážkovém běhu GEROY

Náš sen se stal skutečností... aneb další cíl pokořen!  Že se na GEROY pojede, to bylo jasné už v zimě kdy se Evča a Tom registrovali jako dvojice. Že se k nim ale přidá i Hela jako jednotlivec na poslední chvíli, to bylo velkým překvapením. Tomovi překazilo účast v minulém roce zranění a my všichni jsme ho podezřívali spíš z toho, že dostal strach že se někde utopí.

Helena Chromeková – 1:09:46 – 2.místo v kategorii z 33 žen

Motivace ukázat nám, že není žádný posera tak byla obrovská. Evča chtěla kvůli medaili startovat i letos, ale věrná parťačka si na letošní rok naplánovala mnohem větší závodní sousto (rovnou dvojité) a tak se rozhodlo, že Evča povalí s Tomem jako dvojice a dohlédne tak na to aby se nám taťka někde neutopil a on zas dohlédne na to, aby nám Evča nezůstala viset někde na stěně. Hela nevěděla do poslední chvíle, jak to bude všechno zvládat, jestli vůbec bude čas trénovat a jestli bude mít chuť postavit se na start tak náročného závodu. Nakonec koronáč i tady zaúřadoval, termín se posunul na září a Hela se už víceméně systematicky pomalu začala připravovat, že by startovat mohla.

V čem je GEROY neobyčejný? Na trati dlouhé cca 9km (nevíme přesně, hodinky raději zůstávají v batohu) vás potká více než 30překážek, které musíte zdolat jinak plníte trestná kola (angličáky, žabáky atd.). Už po pár stovkách metrů přestáváte počítat kolikrát vás nahnali brodit se řekou Bečvou (která teda teď v září měla určitě daleko pod 10stupňů), kolikrát jste museli přeskočit hasičskou stěnu, kolikrát jste přebíhali po kladině nebo se plazili po síti, kolik asi vážil ten pytel který jste na zádech táhli nejmíň 300metrů, kolikrát asi budete ještě muset ručkovat, kdy končí ty ostnaté dráty pod kterýma se plazíte a táhnete sebou pneumatiku, jestli ten hořící oheň přes který přecházíte na žebříku nedosáhne až na vaše oblečení a další mnoho otazníků, které vám zazní v hlavě cestou k vysněnému cíli (kde jako třešnička na dortu je netradiční způsob předání finisherské medaile – sám si ji vytahuješ a jen doufáš, že nedostaneš kopačku elektrikou….letos jsme kopačku dostali všichni tři).

Jako první v 11:15 startovala Hela jako jednotlivec. Rozcvičení velice žádné protože na místo jsme dorazili snad 15minut před startem, ale chuť se porvat s těma „nabušencama“ byla ohromná. Hela si nastavila v hlavě hned před startem že pojede jak kdyby to byl poslední závod, kterého se má účastnit a že chce obhájit své páté místo v kategorii z minulého roku (stále ještě stojí za zmínku, že je Hela teprve 6MĚSÍCŮ od porodu císařem). No a jela neuvěřitelně. Sama říkala: „Furt jsem někoho předbíhala, dobrovolníci na trati skvělí, fandili, povzbuzovali…..radost závodit“ V cca půlce trasy akorát nešťastně přeskočila přes stěnu a koleno se začalo pomalu ozývat. Adrenalin v těle ale nedovolil zpomalit a Hela věděla, že když přeběhne les tak bude zase voda a tam se to nachladí a nějak to do cíle vydrží, hlavně nepolevit. Hela jela na jistotu a hlídala si vždy nějakého chlapa u sebe aby mohla využít případně jeho síly. Letos teda jednu překážku nezdolala a trestné kolo bylo dvakrát vyskákat žabákama do prudkého svahu a dole válet sudy. Paráda na to koleno, ale bylo to už asi 200metrů od cíle, a když na ni fandící lidé zavolali konečně druhá žena běží tak bylo jasné, že čas bude krásný a spokojenost s výsledkem určitě též. Výsledný čas byl 1:09:46 a Hela musela v napětí očekávat, jak si povedou ženy, které startovaly později, protože průběžně obsadila DRUHÉ místo. No a to místo si udržela až dokonce. A ve své kategorii získala STŘÍBRO a celkově v ženách BRONZ. Kdyby to nebylo blbé tak by si to tam aj obečala, protože toto byl SKUTEČNĚ DALŠÍ SPLNĚNÝ SEN.

Helča a její děti

Eva Málková a Tomáš Chromek – 1:10:39 – 2.místo v kategorii

Sárinka doběhla na krásném 5. místě v kategorii do 6ti let.

O hodinu později startovali Evča s Tomem. Před závodem se lehce hecovali, ale ani jeden nevěděl co od toho druhého očekávat a spíš to brali jako zkoušku toho, co jako MIX dokážou. Velkým překvapením pro ně samotné bylo, že už po pár metrech začali některé dvojice předbíhat a to pro ně bylo nakopávač jako blázen. Jistota byla v tom, že Evča je jak papír a běžeckou a fyzickou formu má výbornou a nebude tak problém ji kdekoliv třeba jen udělat stoličku a přehupne si to pak sama jedna báseň. Tom je zase neuvěřitelně mrštný tvor a vyškrábe, přeručkuje nebo přeskočí si kdekoliv, jak kdyby to byla ta nejjednodušší věc na světě. Takže než si to Evča dopřeskočila, on už byl na druhé straně a valili k další překážce. Jelikož jsou to dobří kamarádi tak je po celou dobu doprovázela veselá atmosféra a když Tom popisoval, jak tahal Evču ve vodě (která tam kvůli její výšce musela plavat)…po vzoru Sárinky z plavání….tak jsme se u toho i pobavili. Že jsou oba bojovníci dokazuje už i to, že když jsme je očekávali na předposlední překážce tak už tam Evča dobíhala bez bot a Tom nám její rozpadlé adidasky podával na břeh a přesto to nevzdali a spolu si doběhli pro finisherskou medaili v čase 1:10:39. A pak to přišlo! Taky DRUHÉ MÍSTO!!  Ani tomu sami nevěřili, dokud opravdu nebyli vyzváni na stupínky vítězů.

A protože Sárinka viděla, že si to maminka s tatínkem skvěle užili, tak chtěla startovat taky. Rychlá registrace na KIDS GEROY a už stojí na startu. Sárinka jela jak stroj…bláto, pneumatiky, žebřík…několik překážek děti na trati čekalo, a ona to nevzdala a pro svoji účastnickou medaili si doběhla taky a to dokonce na krásném PÁTÉM místě v kategorii do 6ti let.

A opět se ukázalo, že mít svaly jako Arnold „Švarcenégr“ není jasnou zárukou úspěchu. Vždycky rozhoduje chuť a vůle bojovat. A tu my z našeho týmu Slawex runners máme. Proto se nikomu nesmějte, jestli je tlustý nebo hubený, protože právě on vám/nám může příště naklepat řízky.

Výsledky:

JEDNOTLIVCI:
Helena Chromeková – 1:09:46 – 2.místo v kategorii z 33 žen, které závod dokončily, 3.místo celkově v ženách ze 44 žen které závod dokončily, 58.místo celkově ze 175závodníků.