Reklama

03. 03. 2021

Dnes má svátek: Kamil
pondělí, 28 září 2020 09:43

Slawex runners - Běh pro život alias Šumická bota

Šumická bota je jeden z těch závodů v tzv. „rodinném duchu“ a člověk se tam pokaždé cítí jako doma. Navíc se jedná o charitativní běh a samotnou účastí přispíváte na pomoc těžce nemocnému dítěti. I v letošním roce si pořadatelé pro nás připravili tři závodní tratě o délce 3,10 a 20km. Z našeho týmu se do Šumic rozjeli zazávodit Ráďa, Ilča, Mirča a také naše mladé naděje Venďa a Adélka.


Mládež na trojce se držela skvěle a rozhodně se na trati dlouhé 3km nijak nešetřily. Nakonec dle úsměvů na tváři byly holky se svým časem určitě spokojené.

Mladé naděje Slawex runners Venďa a Adélka


Trať dlouhou 10km prolétl náš Ráďa rychlostí blesku s klídkem gentlemana a Miri zabojovala a konečně si na závodě vyběhla na stupínky vítězů. Ilča se toho nebojí a rovnou se postavila mezi 19borců (z toho jen 3ženy), kteří se hecli na délku 20km. Kdo někdy běžel alespoň „desítku“ v Šumicích tak jistě víte, že to tam není žádná pohoda jahoda, ale pěkně výživná trať. Ilča bojovala jako lev a i když ji v závěrečném seběhu zradila rovnováha a celkem dost to odnesla kolena, tak adrenalin v těle ji hnal až do cíle a druhé místo v ženách bylo obrovskou odměnou za tu dřinu.

Slawex runners - Běh pro život alias Šumická bota

Ilona Karlíková a Mirka Zichová


Na tomto závodě nám nechyběla velká fanouškovská základna, protože se na naše bravurní běžce přijela podívat také zastupující ředitelka našeho klubu Slawex runners Janka (a jak jistě víte, když tá někam přijede, tak máme hned 3fanoušky na místě. A abychom nezapomněli na naši multifunkční Verunku, opět se ukázalo, že je pro náš tým nepostradatelná (jelikož hned nastoupila a krvavá kolena Ilči ošetřovala….teda poskytla dost peprnou desinfekci). Ilča ještě po týdnu se sevřenými rty vzpomíná na tom jak jí to málem upálilo půlku kolene. Ze Šumic se vždy odjíždí v dobré náladě a stejně tak tomu bylo i letos a budeme doufat, že příští rok zas.

 

Výsledky:

3km
Vendula Otavová – 24:07 – 23.místo v kategorii (43.místo celkově z 98 běžců)
Adéla Málková – 24:07 – 23.místo v kategorii (43.místo celkově z 98 běžců)


10km
Radek Milička – 46:36 – 6.místo v kategorii ze 41mužů (6.místo celkově ze 72běžců)
Mirka Zichová – 51:47 – 2.místo v kategorii z 31žen (14.místo celkově ze 72běžců)

20km
Ilona Karlíková – 1:52:36 – 2.místo v kategorii, 13.místo celkově

 

Slawex runners

 

 

Jste zde: Hlavní strana Sport