Reklama

02. 12. 2020

Dnes má svátek: Blanka
pondělí, 12 říjen 2020 18:47

Štítenský tenista Josef Hnaníček se probojoval do finále Velké ceny Drnovic

Dušan Machala si připsal další tenisový úspěch. Na začátku října vyhrál nový turnaj na okruhu Senior’s Tour 2020 Velkou cenu Drnovic. Zlínský tenista na drnovické antuce v základní skupině zdolal Jiřího Úlehlu z Vyškova, luhačovického Karla Křena a Ladislava Matušince (Štítná nad Vláří). Ve vyřazovacích zápasech si postupně poradil ve čtvrtfinále s Pavlem Saturkou z Jihlavy, v semifinále s Josefem Táborským (Vyškov) a ve finále s dalším tenisovým matadorem z našeho kraje Josefem Hnaníčkem ze Štítné nad Vláří.


,,Se Saturkou to bylo pohodové vítězství. S běhavým Jihlavanem, který mě nemůže ničím překvapit, jsem podal zodpovědný výkon. Na tenistu z Vysočiny platilo hrát balóny k čarám. Z Táborského jsem měl trochu obaly. Kurty v Drnovicích jsou totiž jeho domácím prostředím. Ale protože měl můj semifinálový soupeř problémy s bolavými koleny, tak ve výměnách hodně riskoval. Navíc si na mě moc nevěřil. Proto mi v utkání o postup do finále stačilo udržovat balón ve hře,“ pochvaloval si tenisovou pohodu na Vyškovsku Dušan Machala.

 

Josef Hnaníček ze Štítné a Dušan Machala ze Zlína (foto: Jan Nahodil)


Tomu se dařilo i ve finále. ,,Se specialistou na antuku Hnaníčkem máme ve výhrách vyrovnanou vzájemnou bilanci. V Drnovicích jsem byl úspěšný já. V partii se Štítňanem bylo důležité, že jsem za stavu 5:4 v následném gemu duel dohrál k povedenému konci. Kdyby Hnaníček vyrovnal na 5:5, tak bych byl nervózní. Proměnil jsem však až čtvrtý mečbol,“ oddechl si po náročném střetnutí o první příčku Machala.


,,Celý turnaj se hrál ve velkém větru. Tyto podmínky svědčily technickým tenistům, mezi které Dušan Machala patří. Moje hra je založená na tvrdém podání a razantním forhendu. V rozhodujících momentech jsem ovšem důležité údery zahrál mimo dvorec. Navíc jsem hned v úvodu finálového duelu ztratil podání a později jsem prohrával 2:5. Podařilo se mi ještě snížit stav na 4:5. Dušan si však výhru už pohlídal.“ konstatoval po finále Josef Hnaníček.


Ve skvěle organizovaném turnaji v Drnovicích se konal i Turnaj super útěchy (o 5. místo). V něm ve finále Michal Friedrich z Otrokovic porazil Jihlavana Pavla Saturku 6:4. V Turnaji velké útěchy postoupili do semifinále Jan Nahodil z Valašských Klobouk a Karel Křen (Luhačovice). V Drnovicích se hrálo také utkání o 13. místo. V něm Marian Dobrotka ze Sidonie udolal Ctirada Dohnala (Hranice na Moravě) 6:4.


VÝSLEDKY HLAVNÍ SOUTĚŽE VE VELKÉ CENĚ DRNOVIC 2020:


Čtvrtfinále:
Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) – Ladislav Matušinec (Štítná nad Vláří) 6:2
Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) – Michael Friedrich (Otrokovice) 6:4
Dušan Machala (Zlín) – Pavel Saturka (Jihlava) 6:3
Josef Táborský (Vyškov) – Rostislav Gažák (Kunčičky u Bašky) 6:2

Semifinále:
Hnaníček – Petružela 6:4
Machala – Táborský 6:2

Finále:
Dušan Machala – Josef Hnaníček 6:4


Lubomír Hotař

 

 

 

 

Jste zde: Hlavní strana Sport