Reklama

13. 06. 2021

Dnes má svátek: Antonín
pondělí, 07 červen 2021 23:25

Slawex runners - miomoveRun

Závod v domácím prostředí je zhruba asi tak příjemný pocit jak když si dáte vlašák a zapijete to jahodovým koktejlem (lepší přirovnání mě fakt nenapadlo). A aj ty doprovodné jevy jsou si dost podobné. Ale když sme si vybrali název týmu Slawex runners, tak kurňa v tom Slavičíně ten slavný (jediný) běžecký závod prostě poběžíme aj kdyby trakaře padaly.

Pořadatelé dali vybrat ze tří délek: 5km, 10km, 21km. Tu nejdelší nejde nikdo z nás, přeci jen všecko matky od rodin a Ráďa těsně před odletem za kopečky tož není třeba se hnát do velikých akcí. A když už o tom někdo zauvažoval, tak Ráďa jasně rozhodl: „Ty chceš jít na půlku? Tak to nejsi ze Slavičína, protože nikdo ze Slavičína by tuto sebevraždu nepodnikl“ a tak hned ze startu velká poklona všem závodníkům, kteří se na start půlmaratonu postavili.

Slawex runners


No a my jsme se rozdělili takto. Janča Otavová si dala pětku. Fyzicky je na tom teda už pomalu ale jistě jak před porodem, ale přeci jen dvojčátka mají půl roku a to se víc než na ovále člověk pohybuje mezi krmením a přebalováním, tak není potřeba nic uspěchávat. Ráďa Milička si dal taky pětku a ten hlavně z toho důvodu, že je sprinter, když jde na závod na 5km, tak sa jde odpálit a běží jak kdyby ho honila hygiena z „kovidového“. Ilča Karlíková, Evča Málková, Mirča Zichová a Hela Chromeková jdou na 10km. Proč? Protože dvakrát do stejné řeky klidně vstoupíš aj potřetí.


No a nastává sobotní ráno. Počasí slibuje dusno a taky to tak bude. Čas odchodu ujasněn na 8:15…..Hela na 8:00 protože stejně vyjde taky 8:15 ……nahodíme baťůžek, vyměníme krátkou komunikaci o tom kolikrát kdo už dneska navštívil toalety a kráčíme směr chlouba našeho města (ano, zámecky park). Pozor!!! Obrovská změna oproti každém jiném závodě! Hela poprvé vyzvedává startovní čísla, protože skutečně dorazila jako první…snaží se zatajit, že vyšli 8:11, ale to by s ní nemohl jít Ráďa, který co neví to neřekne :-)) Člověk opravdu rád spoustu závodníků po takové odmlce potkává a tak přátelské úsměvy rozdáváme na všechny strany, teda dokud nepískne pořadatel start, to pak jde kamarádíčkování stranou.


Náročnou pětku plnou nejrůznějších povrchů s převýšením přes 100metrů Ráďa odběhl tempem olympijského šampiona. A ačkoliv dal ze sebe maximum, tak tentokrát z toho vytáhl (pro nás) krásnou bramboru. Janča ukázala všem že 4násobná matka není žadná vyzobaná slepice (  ) ale dalo by se říct novodobá bojovnice XENA a ačkoliv neměla žadné ambice na lepší umístění, tak to vytáhla až na krásné páté místo v kategorii (už teď se těšíme, co předvede za rok)


Mirka Zichová – 3.místo v kategorii (z 11), celkově 25.místo ze 67 závodníků

Helena Chromeková – 2.místo v kategorii (z 11), celkově 14.místo ze 67závodníků


Běžet desítku to už musíte mít panečku koule. A rozběhnout to jak tryskomyš? To musíte být tak trochu magor a to Hela je…..ale máme tady ještě většího blázna a tím je Verča D. která si to vyhrála vlastně už na startu, když zvolila tempo dalo by se říct likvidační…..teda nás by zlikvidovala určitě, kdybychom s ní drželi tempo. Tímto jí moc gratulujeme. Hela si tak alespoň jistila druhé místo a to se jí s krásným náskokem na třetí závodnici opravdu podařilo. Mirča jela jak kdyby jí zrovna zapípal pípák na ryby (začíná totiž dělat tak trochu do ryb ) a doběhla si to na krásném třetím místě v kategorii. Chvilku za ní doběhla Ilča Karlíková a pozor tady se nám chtělo plakat. Zjistili jsme, že kategorie ZC na závodě nebude vyhlašována (Ilča by byla na prvním místě!). Je to obrovská škoda, že byla zařazena do kategorie ZB, kde brala bramboru hned za Mirčou. A za Ilčou o chvilinku později doběhla Evča a jaké místo si vyběhala? No samozřejmě že bramboru. Bysme z těch brambor dneska aj večeřu udělali.


Závod ve Slavičíně byl skvělý. Organizačně zvládnutý velmi dobře (teda až na tu kategorii ZC, ale věříme, že příští rok se na ni nezapomene), krásná trať, počasí taky moc fajn a co bylo nejvíc super? Ten kopec lidí podél trati, kteří na vás volali jménem a nutili vás zrychlit aj v tom šíleném druhém kole. Byla radost běžet a vědět že tam Lenča furt je a hecuje běžet dál, nebo když rodina přebíhá mezi úseky, aby zafandili a nutili nás ten kopec nevypustit, nebo když pan manžel Janči na vás békne v době co běžíte druhé kolo: „No to je dost že si tu, už sem myslel že ťa neuvidím :D“ Opravdu je to moc fajn pocit a člověk si připadá tak nějak hrdinně a chce se mu najednou pokračovat dál. Proto díky všem (nejvíc tomu pánovi co všem usilovně fandil v lese), kteří jste na MIOMOVE RUN zavítali a fandili nám.

Slawex runners


A perlička nakonec? Asi jsme fakt moc poslouchali když při nás stála taková štěstěna. Všichni jsme doběhli ve zdraví do cíle a Hela a Evča si v tombole vytáhly ještě lístky na Karpaty fest No trochu tušíme, že z toho víkendu asi žádný článek radši psát nebudeme.
Tak se těšíme zase za rok.


Výsledky Slawex runners:

5km
Radek Milička – 35:04 – 4.místo v kategorii (z 11), celkově 7.místo z 51závodníků
Jana Otavová – 40:18 – 5.místo v kategorii (ze 16), celkově 23.místo 51 závodníků

10km
Helena Chromeková – 1:02:03 – 2.místo v kategorii (z 11), celkově 14.místo ze 67závodníků
Mirka Zichová – 1:04:45 – 3.místo v kategorii (z 11), celkově 25.místo ze 67 závodníků
Ilona Karlíková – 1:05:56 – 1.místo v kategorii, celkově ze 67 závodníků
Eva Málková – 1:08:29 – 4.místo v kategorii (z 11), celkově 41.místo ze 67 závodníků

 

Slawex runners

 

 

 

 

 reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport