27. 09. 2021

Dnes má svátek: Jonáš
úterý, 14 září 2021 20:45

Slawex runners - Trenčínská běžecká liga, T-Mobile Olympijský běh

Dočkali jsme. Konečně můžeme vyjet zazávodit za hranice a rovnou do Svinné, kde se nám vždycky moc líbilo. Moc nás potěšilo když nás nejen pořadatelé, ale i spolubojovníci vítali s úsměvem na rtu. Trať zůstává neměnná a tak vím s čím se budu muset letos sama (protože ostatní parťáci buď nesplňují podmínky nebo prostě nemohou) popasovat. První kilometr je stoupání po betonu a pak následuje zvlněný terén pole, louky, háj. Závodím po chvilkové pauze (a letním volném režimu) a tak netuším, co od sebe můžu očekávat.

K velkému překvapení si ale po celou dobu závodu držím pěkné druhé místo celkově v ženách a když si dovolím necelý kilometr před cílem ohlédnutí za sebe tak zjišťuji, že soupeřky jsou v nedohlednu a tak už si na jistotu a s úsměvem na rtu běžím do cíle. Velkým překvapením pro mě byl celkový čas a i umístění mně udělalo nesmírnou radost.

Sárinka Chromeková si odběhla dětský závod a prokázala srdce bojovníka. Cesta autem jí nějak nesedla, ale odradit od závodění ji nešlo ani náhodou. Sladká odměna v cíli byla opravdu zasloužená.

TRENČÍNSKÁ BĚŽECKÁ LIGA – SVINNÁ – 5.9.2021

Výsledky
Helena Chromeková - 35:42 – 2.místo v kategorii (ze 17), celkově 39.místo ze 155

Helča

Valašské Klobouky, T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH 8.9.2021
5km a 10km

Tak dlouho nám Ráďa připomínal co nás čeká za závody, až jsme se někteří zapomněli registrovat nebo zaplatit startovné. Ale všechno jde vyřešit a nakonec jsme tedy jeli do Klobouk závodit v docela hojném stavu. Tým Slawex runners reprezentovaly na dětské tratit Lálča Zichová, Sárinka a Beátka Chromekovy. Na trati dlouhé 5km bojovali Ráďa Milička, Janča Otavová a Pavel Dorušek. Na 10km si troufly Ilča karlíková a Hela Chromeková (která nahradila nemocnou Mirču Zichovou).

Trať se oproti minulému roku lehce poupravila a toto všichni z týmu chválíme a vítáme. Dětské závody přinesly hned dvě medaile a nám všem velikou radost. Laurka Zichová si ve své kategorii (na trati cca 800m dlouhé) vybojovala krásné druhé místo. Lála ukázala že běhat umí a že ji jen tak něco nerozhodí. Své síly si rozvrhla tak dobře až si mohla dovolit v cíli přesprintovat soupeřky a vybojovat stříbro. Sárinka Chromeková si ve své kategorii doběhla pro svoji PRVNÍ ZLATOU medaili. I přes zaspání na startu natáhla tak ukázkově krok až nedala soupeřkám žádnou šanci a medaili si opravdu zasloužila. Je na ni natolik pyšná až ji ukazuje úplně všem.

Krátká a dlouhá trať měla společný start a tak jsme my všichni z týmu mohli vidět jak se náš Ráďa sprinter rozparádil a rozběhl závod raketovou rychlostí. Do cíle tak doběhl jako 3.závodník celkově a na bedně obsadil krásné druhé místo. Pavel Dorušek běžel taky jako s větrem o závod a bednu obsadil též. Ani Janča závod nevypustila a zaběhla si luxusní čas.

Na dlouhé trati dominovala Hela, která si desítku proběhla na prvním místě v ženách celkově. Hlavním hnacím motorem pro Helu byla Sárinka, která si přála ať maminka získá zlato taky. Na 5ti km obrátce navíc zjistila, že v jejím závěsu běží pospolu parťačky Ilča a Helčina sestra Eliška (kterou ukecáváme do týmu). Ilča díky tomu obsadila ve své kategorii také skvělé první místo a Eliška a Helča si stouply na bednu vedle sebe.

T-Mobile Olympijský běh

Byl to velmi vydařený den, všichni jsme se do cíle dostali ve zdraví a pivo a burčák bylo zaslouženou odměnou, jen škoda že museli někteří řídit (třeba právě ti co si ten burčák koupili sami pro sebe na večer).