20. 10. 2021

Dnes má svátek: Vendelín
neděle, 10 říjen 2021 22:42

Běžecký závod ve Štítné nad Vláří-Popově ovládli Matěj Beníček a Barbora Macurová

Reprezentanti otrokovického KESBUK Teamu ovládli 2. ročník Běhu podzimním ránem ve Štítné nad Vláří-Popově. V závodu dlouhém 15. kilometrů na Valašsku zvítězil Matěj Beníček. Malenovický vytrvalec dosáhl času 55:16. Stříbrnou příčku vybojoval Filip Bukovjan z Otrokovic. Ten byl v cíli o 2 minuty a 28 sekund pomalejší. Třetí skončil v čase 58:56 Jaroslav Vicher z Míškovic. Jiří Kalousek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) bral za čas 1:00:51 čtvrté místo, domácí Michal Vaculík ze Štítné nad Vláří (1:02:18) byl pátý.

Beníčka potěšilo, že všichni členové jeho týmu skončili na ,,bedně“ a že všichni zaběhli čas pod jednu hodinu. ,,Závod navíc doprovázela příjemná atmosféra a příjemné počasí. V cíli na každého běžce čekal guláš, koláčky a ovoce,“ děkoval pořadatelům vítěz. Malenovický vytrvalec se však na Běh podzimním ránem speciálně nepřipravoval. ,,Běžel jsem ho v rámci tempového tréninku,“ přiznal. Od startu byla vpředu trojice Matěj Beníček, Filip Bukovjan a Jaroslav Vicher. ,,Na třetím kilometru z čela odpadl Vicher. Od Bukovjana jsem se odpoutal na sedmém kilometru. Potom už se běželo pořád z kopce a v seběhu z Pláňavy jsem náskok na vítězné pozici pořád navyšoval,“ popsal Matěj Beníček rozhodující momenty.

V patnáctikilometrovém závodu žen se z prvenství radovala letošní mistryně republiky ve Skyrace z Lysohorského Ultra Trailu Barbora Macurová z Frýdlantu nad Ostravicí (2BWINNER Team) Na Valašsku zaběhla čas 1:00:44. Druhá byla stříbrná žena ze zářijového Festivalového půlmaratonu ve Zlíně Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:08:39), třetí místo obsadila její týmová kolegyně Veronika Doleželová (1:09:54). Vendula Skoupá ze Slavičína (Sykora running, 1:14:35) doběhla čtvrtá a další slavičínská vytrvalkyně Helena Chromeková (Slawex runners), skončila ve stejném čase pátá. ,,Na start ve Štítné nad Vláří jsem se nijak zvlášť nepřipravovala. Den před ním jsem běžela pětikilometrový závod v Brně. Na Valašsko jsem se proto přijela vyklusat a užít si tamní atmosféru,“ nezapírala Barbora Macurová. Přesto se jí překvapivě běželo velmi dobře. ,,Takže jsem závod na Valašskokloboucku pojala jako svižný klus a bylo z toho první místo,“ potěšil vytrvalkyni z Frýdlantu nad Ostravicí povedený výsledek. ,,Protože jsem od začátku před ostatními soupeřkami měla na první příčce dostatečný náskok, tak jsem tempo zvolila podle sebe. A i když se běželo pořád po asfaltu, tak se mi líbilo, že trať vedla lesem a byl na ní výhled na Bílé Karpaty. Bylo příjemné změnit tréninkové prostředí,“ užívala si dvaadvacetiletá Barbora Macurová pobyt na Valašsku.

Druhé místo obadila Silvie Zvonková

Ve Štítné nad Vláří se ještě konal 10 kilometrový závod. V něm v mužích vybojoval první místo veterán Pavel Dorušek (Klenoty Slavičín, 56:08). Mezi ženami získala první příčku rovněž zkušená běžkyně Magdaléna Lukšíková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 58:12).

Běh podzimním ránem, který měl start i cíl na koupališti ve Štítné nad Vláří, byl součástí letošního čtyřdílného seriálu krosových běhů ránem ve Štítné nad Vláří – Popově. Doprovázela ho tradiční příjemná atmosféra. V cíli si všichni účastníci pochutnali na výborném guláši. Závod organizoval Vlastimil Martinát se svou ženou Janou, rodinou a přáteli.
Letos se ve Štítné nad Vláří-Popově bude ještě konat Běh Štědrým ránem. Ten se uskuteční v pátek 24. prosince.