Reklama

12. 08. 2020

Dnes má svátek: Klára
středa, 27 listopad 2013 14:32

Regionální přebor družstev v šachu - sk. Zlín: Brumov-Bylnice "B" x FS Napajedla "C" 3.5 : 1,5

Konečně se i druhý tým šachistů z Brumova-Bylnice dočkal svého prvního mistrovského utkání.Proti silnému družstvu z Napajedel dokonale otočil průběh zápasu a připsal si úvodní body do tabulky.


Zápasová sestava se dvěma žáky, jedním juniorem a kapitánskou posilou z áčka podala solidní výkon a šla štěstěně naproti. První je hotová trojka, po celou dobu až do konce vyrovnané, proti remíze nikdo nic nemá. Na jedničce jsme teď vcelku vyrovnaní, na dvojce lepší, na čtverce a pětce horší. Soupeři už počítají s výhrou, jenže jsme jim propočty úplně zkazili. Prvně vítězí naše jednička, pozice vypadala aktivněji pro soupeře, ale podcenil nebezbečné postavení jezdce našeho hráče a ten mu v pozici nadělal pěknou "paseku" až se musel vzdát.

Pak dochází k úplnému obratu na pětce, kde náš hráč sice ztratil jezdce, ale soupeř se nachytal na "otráveného pěšce", figury se srovnají a náš hráč pak využívá oslabené pozice soupeřova krále k drtivému sevření a matu. Pak prohráváme na čtyřce, kde rozhodly nepřesnosti našeho hráče ve střední hře, ztráta dvou pěšců a postupná prohra. Vedeme 2,5:1,5 a držíme trumfy v rukou, protože na dvojce si náš hráč už ze zahájení,byť trochu komplikovaněji než čekal, až do koncovky dovedl dva pěšce navíc. Soupeř ještě trochu zdržuje, co kdyby... , ale výhru už si nenecháme vzít.


Dobrý vstup do soutěže se soupeřem, který určitě patří do horní poloviny tabulky, favorit na postup však určitě není.


Body za Brumov-Bylnici :
1.š. M.Horňák 1b , 2.š. J.Častulík 1b , 3.š. J.Juřenčák 0,5b , 5.š. L.Solař 1b

Další výsledky regionálního přeboru
Zlín D - Valašské Klobouky B 4:1
Horní Lhota - Pozlovice 1:4
Zlínterm B - Slavičín A 0,5:4,5
Slavičín B - volný los

------------------------------------------------------------------------------------

pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice