Reklama

05. 08. 2020

Dnes má svátek: Kristian
pátek, 28 prosinec 2012 17:08

Štítná žila stolním tenisem

Dne 26.12.2012 se ve Štítné nad Vláří uskutečnil již 36.ročník Vánočního turnaje ve stolním tenisu. Tohoto prestižního a jednoho z nejstarších turnajů se zúčastnilo celkem 28 hráčů z Valašska. Do finále čtyřhry se probojovala domácí dvojice Maryáš Jaroslav - Machara Jiří, kteří po těžkém boji 3:2 na sety podlehli dvojici Floreš Ivan -M"unter Bohumil ze Slavičína.

Hlavní soutěž dvouher Vánočního turnaje o putovní pohár pak byla opět v režii hráčů ze Štítné a Slavičína. V prvním semifinále se utkali domácí hráči Petr Trčka,který využil svých skušeností a porazil 3:1 na sety svého mladého a talentovaného spoluhráče Jiřího Macharu. Ve druhém semifinále se pak utkala dvojice ze Slavičína Floreš Ivan - Jančařík Zbyněk, kde po vyrovnaném boji zvítězil 3:2 na sety Floreš Ivan. V samotném finále pak domácí hráč Petr Trčka neudržel vedení 2-0 na sety a prohrál s dobře servírujícím Florešem Ivanem, který zápas otočil 3-2 na sety ve svůj prospěch. Se samotnou ůrovní tohoto turnaje byli spokojeni jak hráči, tak také diváci.

 


Druhý den 27.12.2012 pak proběhl turnaj ve stolním tenisu pro neregistrované hráče. Zúčastnilo se ho celkem 26 hráčů,kteří byli rozděleni do čtyřech skupin,kde hráli každý s každým,První 3 z každé skupiny pak postoupili do pavouku, ze kterého pak vzešla první semifinálová dvojice Machara Jiří - Polách Tomáš,kde po vyrovnaném zápase vyhrál 2-1 na sety Machara Jiří. Ve druhém semifinále se utkali Hýbl Radek-Hrnčiřík Vojtěch. V tomto utkání s přehledem vyhrál Hýbl Radek 2-0 na sety. O třetí místo pak přehrál Polách Tomáš 3-0 na sety Hrnčiříka Vojtěcha. Samotné finále pak proběhlo v režii Machary Jiřího st. který s přehledem přehrál Hýbla Radka na sety 3-0.


„Oba turnaje ukázali, že ve Štítné je zájem o stolní tenis, který zároveň zpestřil vánoční svátky".prohlásil předseda oddílu stolního tenisu ve Štítné Petr Trčka.

 

Petr Trčka- předseda oddílu stolního tenisu Štítná nad Vláří