Reklama

12. 08. 2020

Dnes má svátek: Klára
úterý, 02 únor 2016 20:21

Šachisté z Brumova-Bylnice porazili Slavičín a podlehli Vsetínu

BRUMOV-BYLNICE - Zápas se Slavičínem byl rychlý a jednoznačný. Brumovské ,,béčko,, má možnost soutěž vyhrát.


Regionální šachová soutěž
Brumov-Bylnice „B“ x Slavičín „B“ 4 : 1


Obě družstva měla v sestavě posily z áčka, ale průběh zápasu byl rychlý a jednoznačný. Touto výhrou poskočilo béčko na druhé místo v tabulce a dokonce si otevřelo cestu k možnosti soutěž vyhrát.

Body za Brumov-Bylnici B: J.Častulík 1b, J.Juřenčák 1b, L.Solař 1b, R.Machara 1b

Další výsledky soutěže:
Valašské Klobouky A – Zlín D 3:2
Napajedla C – Slavičín C 4:1
Malenovice B – Valašské Klobouky B 4½:½

------------------------------------------------------------------

Krajská šachová soutěž
Brumov-Bylnice x ŠKZ Vsetín „C“ 2½ : 5½


Tento zápas jasně ovládli hosté ze Vsetína a domácím šachistům se podařilo v závěru jen zmírnit výši porážky. Už před zápasem bylo jasné, že nás čeká těžký soupeř a hosté byli určitě favoritem. Snad jen úvodní hodinka mohla působit vyrovnaně, pak se v partiích začali hosté postupně prosazovat. První rychlá prohra je na čtverce. Oba hráči se ve svižném tempu brzo dostali do koncovky, kde má náš hráč horší postavení pěšců a po nepřesnosti v bránění ještě ztrácí figuru. Pak prohráváme na sedmičce, v horším postavení se našemu hráči těžko odolává postupu soupeře, musí odevzdat kvalitu a pak postupně prohrává.


Další prohra je na sedmičce, po vcelku vyrovnané hře se začíná prosazovat soupeřův „lepší“ střelec proti jezdci a po chybě našeho hráče se pozice úplně rozpadá. Hrozivá série proher pokračuje na dvojce, Zde se hrála „sicilka“ s nestejnými rošádami. Oba hráči se snaží útočit na soupeřova krále, ale soupeř je nebezpečnější a náš hráč udělá v časové tísni rozhodující chybu. Skóre v zápisu utkání je už 0:4 a vypadá, to na debakl. První dílčí úspěch máme z pětky, remis ve vyrovnané pozici. Celá partie byla vyrovnaná a končí v pozici, kdy je pro obě strany výhodné nechat své figury na místě a držet pozici. Pak získáváme konečně bod. Na šestce měl sice náš hráč o pěšce míň, ale podařilo se mu dobře sehrát těžké figury a partii otočit ve svůj prospěch. Zápas je již rozhodnutý, ale aspoň snižujeme rozdíl skóre.


Na trojce je remis, když se v divokém závěru podaří našemu hráči zachránit věčným šachem v pozici, kde měl o figuru méně. Hraje ještě první šachovnice, kde je pozice od začátku vyrovnaná. Soupeř se ji snaží houževnatě vyhrát, ale náš hráč si ve věžové koncovce vede přesně. Tato závěrečná remis na jedničce doplňuje skóre ještě vcelku do přijatelné podoby. V bodově hodně vyrovnané tabulce nás poslední dvě prohry hodily do spodní části a je nám jasné, že pokud se chceme vyhnout bojům o záchranu, musíme v příštím kole vyhrát.


Body za Brumov-Bylnici: 1.š. V.Raška ½, 3.š. J.Častulík ½, 5.š. L.Častulík ½, 6.š. J.Juřenčák 1b


Další výsledky soutěže:
Slavičín – Lužná 3:5
Zlín C – Zašová 4:4
Vizovice – Rajnochovice 5:3
Val.Bystřice – Val.Meziříčí 3½:4½
Hošťálková B – Zubří 4½:3½

------------------------------------------------------

pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice