Reklama

12. 08. 2020

Dnes má svátek: Klára
sobota, 05 březen 2016 08:06

Šachy: Vizovice x Brumov-Bylnice 4 : 4

Krajská soutěž v šachu:
8.kolo: Vizovice x Brumov-Bylnice 4 : 4


Po celou dobu vyrovnaný zápas skončil spravedlivou remízou.
Obě družstva si s vyrovnanou bilancí stojí v tabulce téměř stejně a také předzápasové předpoklady nikoho nefavorizovali. Domácí sice dlouho vypadali na těsné vítězství, ale nakonec jsme při troše štěstí mohli nejen srovnat, ale i výsledek otočit.


První končí rychlou remízou partie na dvojce, oba hráči se nechtějí pouštět do ničeho riskantního. Pak dlouho nic, další partie končí asi až po třech hodinách hry. Remis na šestce, nejprve náš hráč odmítl remis, pak měl soupeř o něco málo lepší pozici, pak se to trošku otočilo a koncovka už byla remízová.


Prohra na pětce, už po zahájení podcenil náš hráč pasivní zahájení soupeře a umožnil mu nebezpečně silný postup pěšců. Nakonec mu jeden z nich utekl do dámy. Srovnáváme výhrou na trojce. V dlouho vyrovnané pozici se houževnatě náš hráč snažil získat nějakou výhodu, až se mu nakonec povedlo získat pěšce. Soupeř ještě zkusí dát jezdce za dva pěchy, ale to už výsledek partie nemohlo zvrátit. Pak jde bod z osmičky zase na stranu domácích. Náš hráč ztratil pěšce, a přestože ještě dlouho bojoval a snažil se v koncovce o komplikace, zkušený soupeř si všechny nebezpečné situace pohlídal. Remis na jedničce se dá těžko odmítnout, v pozici je sice ještě dost figur, ale možnosti obou stran o nějakou výhodu tu nejsou. Spoléháme na to, že na šestce vyhraje náš hráč lepší koncovku a trochu horší pozice na čtverce se neprohraje. Prvně končí nebezpečnější pozice na čtverce. Soupeř měl sice o pěšce míň, ale měl převahu ve středu, několikrát mohl přejít do lepší koncovky. Ve snaze zesílit pozici umožnil našemu hráči protihru a nakonec mohl být rád, že si náš hráč nevšiml silnějšího pokračování. Přesto remis bereme a čekáme, jak se podaří dotáhnout našemu hráči koncovku na šestce. Má už dva pěšce navíc, ale pozice je ještě zablokovaná. Musí být pečlivý a nakonec to zvládá perfektně, ještě rychleji než jsme čekali.


Obě družstva hodnotí výsledek 4:4 jako zasloužený. Situace v tabulce se tím pro oba týmy nemění, jsme sice ve středu tabulky na 6.místě, ale celků těsně bodově kolem nás je poměrně hodně. Určitě musíme v posledních třech kolech ještě bodovat.


Body za Brumov-Bylnici:
1.š. V.Raška ½, 2.š. J.Běhunčík ½, 3.š. V.Hrabovský 1, 4.š. J.Častulík ½, 6.š. L.Častulík ½, 7.š. J.Juřenčák 1


Další výsledky soutěže:
Slavičín – Vsetín C 3½:4½
Hošťálková – Rajnochovice 3½:4½
Zlín C – Zubří 5½:2½
Valašská Bystřice – Lužná 5½:2½
Valašské Meziříčí – Zašová 6:2

 

----------------------------------------------

Regionální přebor:
8.kolo: Brumov-Bylnice “B“ x Zlín “D“ 2 : 3


V souboji o první místo jsme neuspěli. Přestože jsme v průběhu zápasu měli rozehráno na výhru, tak po chybách na první a následně i druhé šachovnici hosté výsledek otočili. Naše body na trojce pětce získali F.Jedlička a R.Machara . Škoda, vítězství bylo na dosah. V tabulce jsme při vyrovnanosti v čele klesli na 4.příčku. První tři družstva mají stejně bodů a dělí je pouze skóre. My budeme čekat na nějaké zaváhání zezadu.


Další výsledky soutěže:
Napajedla C – Horní Lhota 2½:2½
Valašské Klobouky B – Slavičín B 0:5
Malenovice B – Slavičín C 4:1
Valašské Klobouky A – volný los

----------------------------------------------------

pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice