Reklama

05. 08. 2020

Dnes má svátek: Kristian
čtvrtek, 24 březen 2016 22:04

Šachisté z Brumova-Bylnice brali bod

BRUMOV-BYLNICE - Šachisté z Brumova-Bylnice proti silnému, ale oslabenému soupeři brali pouze bod.

9. kolo Brumov-Bylnice x Hošťálková B 4 : 4


Výhra byla na dosah, ale houževnatý soupeř v závěru zápasu remis uhájil. Soupeři přijeli k zápasu oslabeni, takže favoritem utkání jsme byli my. Samotný zápas se však vůbec nevyvíjel podle našich představ. Vedli jsme sice po darovaných bodech ze 7. a 8. Šachovnice, ale hosté dorovnali po našich nepodařených partiích na 5. a 6. šachovnici. Dokonce se zdálo, že zápas můžeme i prohrát. Situace se začínala otáčet v náš prospěch až zachráněnou remízou na dvojce, kde se náš hráč udržel i se ztracenou kvalitou. Pak následovala vybojovaná remis z jedničky, kde ve věžovce s pěšcem méně musel náš hráč postupovat velmi přesně.


Stav je 3:3 a zbylé dvě partie na trojce a čtyřce se naklánějí na naši stranu. Nejprve na trojce v jezdcové koncovce chytí náš hráč soupeři koně, ale nechá si utéct pěšce do dámy a pak se marně pokouší v pozici král, dáma a jezdec proti králi a dámě něco vymanévrovat. Škoda, že ještě před proměnnou pěšců v dámu neviděl náš hráč jiný, vítězný postup. Podobně se nám nepodařilo proměnit ve výhru koncovku na čtverce. Zde měl náš hráč pěšce navíc ve věžové koncovce. Těsně před finálním postupem náš hráč zazmatkoval a soupeři se podařilo přejít do remízové pěšcové pozice. Dlouhý, téměř šestihodinový zápas končí 4:4. Vítězství nám těsně uteklo, bereme jenom bod a v tabulce, kde neexistuje „klidný“ střed jsme zatím šestí. Čtvrté i desáté místo je od nás na dva body.


Poslední dvě kola slibují, i vzhledem losu, napínavé zápasy.


Body za Brumov-Bylnici:
1.š. V.Raška ½ , 2.š. J.Běhunčík ½, 3.š. V.Hrabovský ½, 4.š. J.Častulík ½, 7.š. V.Hošík 1 , 8.š. J.Juřenčák 1


Další výsledky soutěže:
Rajnochovice – Slavičín 3½:4½
Lužná – Val.Meziříčí 4:4
Zašová – Vizovice 3½:4½
Zubří – Val.Bystřice 3½:4½
Zlín C – Vsetín C 3:5

-----------------------------------------------------------------

 

Regionální přebor:
9.kolo: Horní Lhota x Brumov-Bylnice B ½ : 4½


V posledním kole si naši hráči „smlsli“ na šachistech z Horní Lhoty. Velmi rychle získali ve svých partiích materiální převahu, kterou dříve, nebo ještě dříve proměnili ve výhru. Čestný půlbod domácí zachránili na trojce. I zde měl náš hráč výhodu, ale jenom poziční, do výhry ještě daleko. Vedeme o čtyři body, takže remis a konec. Tato výhra nás v tabulce regionálního přeboru posunula na konečnou třetí pozici, což není špatné, ale chvíli jsme měli i vyšší ambice.


Body za Brumov-Bylnici B :
1.š. Horňák 1, 2.š. Častulík 1, 3.š. Jedlička ½, 4.š. Solař 1, 5.š. Holba 1


Další výsledky:
Zlín D – Malenovice B 5:0
Valašské Klobouky A – Napajedla C 4½:½
Slavičín C – Valašské Klobouky B 3½:1½

------------------------------------------------------------------------

 pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice