Reklama

12. 08. 2020

Dnes má svátek: Klára
čtvrtek, 21 duben 2016 09:15

Závěrečný zápas v sezóně se šachistům z Brumova-Bylnice nepovedl

BRUMOV-BYLNICE- I přes tuto porážku hodnotí výsledek celé sezóny v Brumově-Bylnici pozitivně. Při vyrovnané bilanci zůstali v lepší polovině tabulky na 6. místě, všechny klíčové zápasy šachisté zvládli.


Krajská šachová soutěž družstev
Brumov-Bylnice x ŠK Zlín C 2½ : 5½


Zápas se odehrával v oboustranně poklidné atmosféře. Sice jsme v případě vítězství mohli soupeře přeskočit v tabulce a vystřídat jej na čtvrtém místě, ale tato šance trvala snad jen v úvodní části zápasu. Po rychlé remíze na dvojce bereme první bod za výhru na sedmičce, kde náš hráč soupeře zatlačil a připravil si matový útok po oběti jezdce. Hosté srovnávají výhrou na jedničce, kde se soupeři povedla pěkná kombinace s rozhodující obětí a následným ziskem dámy za věž. Pak ztrácíme partii na čtyřce, ve vyrovnané pozici se „povedla“ našemu hráči hrubá chyba, kde sebral „otráveného“ pěšce a soupeř mu vyšachoval dámu.


Dvoubodové manko musíme dohánět po prohře na osmičce. Už po zahájení ztratil náš hráč pěšce a soupeř si tuto výhodu přenesl do poklidné věžové koncovky, kterou postupně zrealizoval na bod. Prohráváme 1½:3½ , ale ještě není rozhodnuto. Na výhru stojíme na pětce, lepší pozice je na trojce a šestka je asi vyrovnaná. Bohužel se nepodaří lepší pozice potvrdit a naše šance mizí. Na pětce náš hráč nezvolil ve velmi dobré pozici vítězné pokračování, soupeř se ubránil a ještě je hodně nebezpečný, takže náš hráč ještě musí zabojovat aspoň o remis. K tomu se přidává chyba našeho hráče na šetce, ztráta pěšce v koncovce a je jasné, že hosté v tomto zápase zvítězí. Na trojce mohl ještě náš hráč vyhrát, měl prostorovou převahu, ale nenašel nejsilnější pokračování. Má sice ještě v pozici určitou výhodu, ale chybí motivace za rozhodnutého stavu a tak se spokojuje s remízou. Skóre se uzavírá na konečných 2,5:5,5.


Hosté vyhráli zaslouženě, ve svých lepších pozicích dokázali být přesnější. Na naší straně bylo poněkud více chyb, asi už se projevil konec sezóny. I přes tuto porážku hodnotíme výsledek celé sezóny pozitivně, při vyrovnané bilanci jsme zůstali v lepší polovině tabulky na 6. místě, všechny klíčové zápasy jsme zvládli.


V celé sezóně nejvíce bodů pro družstvo uhráli na Josef Juřenčák 9½b z 10 partií (skvělý výsledek) , Josef Běhunčík 5b ze 7 , Vladimír Hrabovský 5½b z 10.


Body za Brumov-Bylnici:
2.š. V.Hrabovský ½ , 3.š. J.Častulík ½ , 5.š. L.Častulík ½ , 7.š. J.Juřenčák 1


Další výsledky soutěže:
Valašské Meziříčí – Vsetín C 5½:2½
Lužná – Vizovice 4:4
Hošťálková – Slavičín 4½:3½
Rajnochovice – Valašská Bystřice 2:6
Zašová – Zubří 2:6
Do vyšší soutěže postupuje Valašské Meziříčí, sestupují Rajnochovice a Zašová.

 

------------------------------------------------------------------------

 pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice