Reklama

05. 08. 2020

Dnes má svátek: Kristian
sobota, 21 leden 2017 08:53

Vítězný vstup šachistů Brumova-Bylnice do nového roku

BRUMOV-BYLNICE - V krajské soutěži jsme do utkání proti Vizovicím vstupovali jako favorit a výsledkově jsme to i potvrdili, ale průběh byl hodně dlouho vyrovnaný a rozhodl až samotný závěr partií.

 

Krajská soutěž
Brumov-Bylnice x Vizovice 5,5 : 2,5

V krajské soutěži jsme do utkání proti Vizovicím vstupovali jako favorit a výsledkově jsme to i potvrdili, ale průběh byl hodně dlouho vyrovnaný a rozhodl až samotný závěr partií.


Hráči na první šachovnici se spokojili s bleskovou remízou a hodinu po nich bereme i remízovou nabídku na čtverce v naprosto rovné pozici. Stav 1:1 pak trvá další dvě a půl hodiny. Pozice jsou dost vyrovnané, menší výhodu máme na dvojce, trojce a osmičce. Není to však zcela jasné. Důležité je, že nikdo z našich hráčů nestojí hůře. Nerozhodný stav láme naše výhra na dvojce. V koncovce měl náš hráč navíc pěšce a po průniku dvojice věží na první řadu svého soupeře donutil k materiálním ztrátám. Pak následují dvě remízové partie. Na pětce má sice náš hráč o pěšce míň, ale v dámské koncovce to nehraje roli. Na šestce soupeř tlačí po volném sloupci, náš hráč zase těží z aktivně postaveného jezdce. Obě vyrovnané pozice končí téměř současně a také osmička hlásí hotovo. Důležitý bod vytěžil náš hráč z aktivní útočné pozice, a když se soupeř dostal do časové tísně a chyboval, bylo rozhodnuto. Vedeme 4:2.


Poslední dvě partie se také rychle blíží ke konci. Na trojce se náš hráč s výhodou kvality dlouho snažil rozbít zablokovanou pozici. Když už se mu to podařilo, zapomněl na svého napadeného pěšce a jeho ztráta dala soupeři velké šance na remízu. Houževnatě bránící se soupeř si svou půlku nakonec vybojoval. Pro družstvo vítězný půlbod, pro našeho hráče trochu zklamání, kolem výhry přešel. Skóre na rozdíl tří bodů doplňuje sedmička.


Náš hráč pěkně vyostřil vyrovnanou pozici, soupeř nenašel zjednodušení, a když se k tomu přidala časová tíseň, začal ztrácet materiál. To už byla vítězná odměna pro našeho hráče. Z naší strany solidně odehraný zápas, nikdo neprohrál. Soupeři sice dlouho vzdorovali, ale nakonec vcelku jasné skóre. V tabulce stále držíme pěkné třetí místo a soutěž vstupuje do své druhé poloviny.


Body za Brumov-Bylnici:
1.š. V.Raška 0,5b 2.š. J.Běhunčík 1b 3.š. V.Hrabovský 0,5b 4.š. J.Častulík 0,5b 5.š. F.Válek 0,5b 6.š. L.Častulík 0,5b 7.š. J.Juřenčák 1b 8.š. M.Horňák 1b


Další výsledky soutěže:
Valašské Klobouky – Zlín C 2:6
Zubří – Slavičín 4,5:3,5
Vsetín C – Ústí 3,5:4,5
Lužná – Valašská Bystřice 2,5:5,5
Hošťálková B – Holešov 4,5:3,5

 

 

Regionální přebor
Brumov-Bylnice“B“ x Horní Lhota 3 : 2


V regionálním přeboru bylo v zápasu proti Horní Lhotě béčko také favoritem. Výhru splnilo, ale hodně těsně. Dvě zbytečné prohry na dvojce a pětce zápas hodně zdramatizovaly. Naopak jednička a trojka zahrála velice solidně a rozhodující třetí bod sice trochu kostrbatě, ale přece přišel ze čtvrté šachovnice. Z druhého místa v tabulce ztrácíme pouze půlbod ve skóre na vedoucí Zlín D.


Body za Brumov-Bylnici“B“
1.š. M.Horňák 1b 3.š. L.Solař 1b 4.š. J.Janáč 1b


Další výsledky soutěže:
Valašské Klobouky B – Zlín D 0,5:4,5
Pozlovice – Slavičín B 4:1
Napajedla – Malenovice B 4,5:0,5

 

------------------------------------------------------------------------

 pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice