Reklama

12. 08. 2020

Dnes má svátek: Klára
neděle, 05 únor 2017 09:22

Obě družstva šachistů z Brumova-Bylnice remizovala

 
Krajská soutěž
Ústí x Brumov-Bylnice 4 : 4


Zápas jsme nezačali nejlépe a neustále ve skóre jen dotahovali. V závěru jsme však otočili průběh a měli našlápnuto na výhru, nakonec se to „zvrtlo“ jen do remízy.

Rychlá prohra na jedničce byla nepříjemnou ztrátou. Soupeři se podařila vytvořit matovou hrozba, jejíž odvrácení stálo našeho hráče figuru. Příjemnější je pak skoro stejně rychlé vyrovnání ze čtverky. Hráči rychle přešli do koncovky, kde se našemu hráči podařilo vyšachovat vidličkou figuru. Další partie jsou časově delší, ale bohužel pro nás zapisují body domácí. Nejprve pětka. Po nepřesném úskoku jezdce ztrácí náš hráč centrálního pěšce a vzniklý tlak soupeře řeší odevzdáním materiálu. Dva střelci proti dámě by soupeře ještě možná zlobili, ale další chyba je již konečná. Pak je prohra i na šestce. Zpočátku byl náš hráč aktivnější, ale tlak se rozplynul, pěšák dole a pak ztráta kvality a koncovka je už jasně prohraná. Pak přichází naše výhry.


Na sedmičce náš hráč ustál určité pokusy soupeře a pak využívá jeho chyby a získává figuru. Srovnání na 3:3 nám přináší dvojka. Při nestejných rošádách partie vypadala dlouho nevyzpytatelně, ale když soupeř prováhal svou možnost útoku, hrálo se podle not našeho hráče. Oslabil soupeřova krále a donutil jej ke ztrátám. V zápase jdeme i do vedení po výhře na trojce. Ve střední hře získal náš hráč jezdce, odvrátil soupeřovi snahy o dobrání jezdce zpět. Přestože náš hráč přešel kolem možnosti okamžitě ukončit partii, koncovka je jasně vyhraná. Vedeme 4:3 a hraje se poslední partie. V ní je náš hráč lepší. Po nepřesné oběti soupeře má dámu a věž proti věži a dvěma lehkým figurám. K jeho smůle však může soupeř neustále napadat. Bohužel pak ztratil klíčového pěšce v obraně a dostal se do neodvratitelné matové pasti. Včasným vrácením kvality se této situaci dalo předejít. Bohužel v partii se tak nestalo a tak soupeř srovnal na konečných 4:4. Kupodivu nás i tato ztráta nechala na 3. místě v tabulce. Soupeři těsně za námi také ztratili.


Jinak se v ostatních zápasech hrálo o čelo i spodek tabulky. V souboji prvního s druhým si o postup jasným vítězstvím řekla Valašská Bystřice. No a v souboji posledního s předposledním těsně prohrávají Valašské Klobouky a jejich záchranářské naděje klesají.


Body za Brumov-Bylnici: 2.š. V.Hrabovský 1b, 3.š. J.Častulík 1b, 4.š. F.Válek 1b, 7.š. F.Jedlička 1b

Další výsledky soutěže:
Valašská Bystřice – Zubří 7:1
Zlín D – Hošťálková B 4,5:3,5
Holešov – Lužná 5:3
Slavičín – Vsetín C 5,5:2,5
Vizovice – Valašské Klobouky 4,5:3,5

 

 

Regionální přebor
Zlín“D“ x Brumov-Bylnice “B“ 2,5 : 2,5


Po nepovedené partii na pětce jsme srovnali na dvojce. Sice po povedeném zahájení a zisku kvality přišlo určité zaváhání a komplikace, ale koncovka byla jasně v režii našeho hráče. Mezitím spravedlivá remis jedniček a pak na čtverce tlak našeho hráče a úspěšná obrana soupeře a na trojce přesně naopak.


Pro béčko zatím určitě nejtěžší soupeř, vždyť hrál první s druhým a pro oba týmy první ztráta. Nejtěsnějším možným rozdílem ve skóre zůstává první Zlín.


Body za Brumov-Bylnici B: 1.š. J.Častulík 0,5b , 2.š. F.Jedlička 1b , 3.š. L.Solař 0,5b, 4.š. R.Machara 0,5b


Další výsledky:
Horní Lhota – Napajedla C 3:2
Slavičín B - Valašské Klobouky B 2,5:2,5
Malenovice B – Pozlovice 0,5:4,5

------------------------------------------------------------------------

 pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice