Reklama

05. 08. 2020

Dnes má svátek: Kristian
úterý, 26 únor 2013 15:34

Krajská a Regionální soutěž v šachu: Val. Meziříčí - Brumov-Bylnice, Slavičín - Brumov-Bylnice

Souboj o první místo zvládli lépe favorizovaní domácí šachisté. Naši hráči z Brumova-Bylnice sice podali solidní výkon, ale nepodařilo se jim vyhrát ani jednu partii. Šest remíz svědčí o vyrovnanosti souboje, bohužel jsme prohráli dvě partie a to na šachovnicích, které byly v minulých kolech naše bodové opory.

První je remis na dvojce, náš hráč je sice aktivnější, žádnou hmatatelnou výhodu však z pozice nevytěžil, tak se spokojuje s remízou. (možná brzo) Druhá remis je na 5.šachovnici, vůbec není poklidná, jsou nestejné rošády. Náš hráč se brání útoku, ale zároveň si vytváří velice dobrou protihru. V dané pozici má každá strana určité napětí v pozici, které musí držet, ale stupňovat jej nemůže, asi dobrá remis. Třetí remis nejprve odmítá, ale po dalších několika tazích bere naše osmá deska. Soupeřova pozice vypadá nebezpečněji, remis asi dobrá. Čtvrtý remízový konec je na šestce. Pozice je dost zablokovaná pěšci a tak se zdá, že dvojice střelců našeho hráče bude proti páru koní neúčinná, ale šikovným tahem se daří pozici trochu otevřít a střelce rozehrát, výhoda už určitě není na straně soupeře, jak to ovšem vyhrát? Bereme nabídku remíze. (ano či ne se dalo těžko posoudit) Máme to 2:2.

 

Ve vývoji zápasu je určitě šance. Máme sice partii na prohru na 3.šachovnici, ale věříme, že to dorovnáme na sedmičce, kde se v pozici začíná náš hráč cítit dobře. Na 1.desce má ná&sca ron; hráč solidní pozici, remis dá, když to půjde zkusí i víc, ale proti velmi silnému soupeři musí s rozvahou.Na čtverce se náš hráč brání s pěšcem méně, ale dá se to udržet. Náš taktický plán se hroutí asi po další půlhodince hry , a to po chybě na sedmičce. Přehlédnutí a ztráta figury rozhoduje partii pro soupeře 3:2. Tím je jasné, že body v tomto zápase nebudou. Podle očekávání pak prohrává trojka. V této partii propásl náš hráč pěknou možnost oběti kvality s velmi dobrou následující hrou, naopak spadl do kombinace, kde ztratil figuru za dva pěchy a to už si soupeř pohlídal 4:2. Více než remis nešlo udělat ani z je dničky a poslední partie ze čtverky už nic neřeší, náš hráč udrží remis v jezdcové koncovce s pěšcem na míň.

 

Prohra 5:3 není propadák, ale je jasné, že boj o první místo se nás už netýká. Naši soupeři z Valašského Meziříčí to mají jasně ve svých rukou. Další konkurent z Holešova jim totiž odpadl prohrou v Rajnochovicích.

 

Krajská soutěž družstev v šachu – 9.kolo
Valašské Meziříčí x Brumov-Bylnice 5 : 3

 

Šest remis za Brumov-Bylnici uhráli:
1.š. V.Raška, 2.š. J.Běhunčík, 4.š. J.Častulík, 5.š. F.Válek, 6.š. L.Častulík, 8.š. K.Vítek

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Regionální přebor

7.kolo Sokol Slavičín A x Brumov-Bylnice 3:1
8.kolo Brumov-Bylnice B x Sokol Slavičín B 2:3

Naše „béčko" si odehrálo takový pomyslný dvojzápas s celým slavičínským šachovým klubem. V prvním zápase byl Slavičín jasný favorit a jedině na 3. šachovnici Petr Čermák jedinou naší výhrou zápas trochu zdramatizoval. (obě družstva měla potíže se složením zápasové sestavy a tak se hrálo „spravedlivě" ve čtyřech). Ve druhém zápase už byla obě družstva kompletní, ale pro nás bohužel opět bez bodů. Na předních šachovnicích jsme sice vyhráli 2:1, ale žádné body nepřišly překvapivě ze zadních desek.

Dvě remize na 1.a 2. šachovnici M. Horňák a F. Jedlička, výhra na 3. šachovnici V. Hošík.

Další výsledky regionálního přeboru: v důsledku různých přesunů a odkladů termínuů více utkání se 7. a 8.kolo dokompletovalo až tento víkend (až na jednu vyjímku)

 

7.kolo
Napajedla B – Lukov 5:0
Horní Lhota – Zlín E 1:4
Pozlovice – Napajedla C 3,5:1,5
Slavičín B – Zlínterm B 1:4

8.kolo
Napajedla B – Slavičín A 3:2
Zlínterm B – Horní Lhota 5:0
Zlín E – Pozlovice 2,5:2,5
Lukov – Napajedla C odloženo

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice