Reklama

12. 08. 2020

Dnes má svátek: Klára
středa, 27 březen 2013 09:51

Krajská soutěž v šachu:Brumov-Bylnice x Vizovice 4 : 4

Obě družstva už měla v soutěži splněno a tak se na závěr konala poklidná remis. Družstvo Vizovic je naším tradičním, dlouhodobým soupeřem, většina soupeřů se dobře zná a protože ani jedno družstvo nebylo v situaci, kdy nutně musí bodovat, nebylo žádným překvapením, že všechny partie končí rychlou bezkonfliktní remízou.


Malé ohlédnutí za naší úspěšnou soutěžní sezónou. Vstupovali jsme do soutěže jako deváté družstvo podle průměrného ratingu hráčů základní sestavy. Proto naše čtvrté konečné místo v tabulce je nepochybně úspěch. Už samotný vstup do soutěže se povedl, těsná výhra 4,5:3,5 ve Valašské Bystřici. Těžký soupeř, ale po celou dobu zápasu jsme byli o krúček vpřed. Potvrdili jsme to jasnou domácí výhrou 5.5:2,5 se Zlínem D. Jenom zpočátku soupeř trochu zlobil, pak jsme potvrdili roli favorita utkání. Ve třetím kole ambiciózní Vsetín B, rozehráno na výhru, konec však smolná prohra 3,5:4,5. Nepovedly se poslední dvě partie, ve kterých jsme měli pozice na body, ale byly dvě nuly. Tento zápas nás mrzel. Spravili jsme si chuť v dalším kole na nevyzpytatelných Rajnochovicích a to vcelku jasně 5,5:2,5. A čekal nás prestižní souboj, derby s Valašskýma Kloboukama. Nečekaně rychle jsme rozhodli o naší výhře, Klobučani v závěru jen korigovali na přijatelných 5:3. Vlastně teď už bylo jasné, že sezóna bude úspěšná. Proti sestupujícímu Ústí jsme se trochu potrápili, a přestože zápas nebyl z naší strany ideální, těsně jsme vyhráli 4,5:3,5.

V tabulce jsme už doběhli vedoucí celek a určitě jsme byli štikou soutěže. Naše dravá ryba si ještě smlsla na Bystřici pod Hostýnem 5,5:2,5 , kdy nám větší problémy než soupeř dělalo cestování k zápasu v nepříznivých zimních podmínkách. Pak jsme narazili. Domácí prohra se Zašovou, výprask 2:6. Na šachovnicích to nevypadalo až tak, ale prohráli jsme i to co tak nevypadalo. Navíc soupeř měl velmi silnou sestavu a nám se nedařilo. I přes prohru jsme vlastně v dalším kole hráli o 1.místo s Valašským Meziříčím. Sice solidní výkon, ale prohra 3:5. Podobně i další kolo, další soupeř z čela tabulky Holešov, opět jsme nebyli daleko od bodů, ale "okopírovali" jsme jen výsledek z předchozího kola 3:5. A už jen závěrečná remis s Vizovicemi. Bilance 6 výher a čtyři prohry s jednou remízou nás bezpečně "připíchla" na čtvrtou příčku.


Naši bodově nejúspěšnější hráči:
2.š. J.Běhunčík 6,5b (z 11 partií) , 3.š. V.Hrabovský 6,5b (11) , 7.š. V.Hošík 6b (8) , 8.š. K.Vítek 5,5b (8) , 4.š. J.Častulík 5,5b (11)


Vedoucí Valašské Meziříčí zaváhalo, těsně prohrálo s Valašskou Bystřicí a tak postup spadl do klína Holešovu, který jasně vyhrál ve Valašských Kloboukách.


Výsledky posledního kola:
Valašské Klobouky - Holešov 2:6
Valašské Meziříčí - Valašská Bystřice 3,5:4,5
Bystřice pod Hostýnem - Vsetín B 2,5:5,5
Ústí - Rajnochovice 5,5:2,5
Zašová - Zlín D 6:2

 

pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice