Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 05 květen 2022 21:45

Václav Pinďák, člen SDH Popov, oceněn hejtmanem Zlínského kraje

Pamětní medaile na slavnostní akci převzalo 37 hasičů, záslužná vyznamenání II. stupně 7 hasičů a další 2 hasiči byli vyznamenáni in memoriam. Ocenění dobrovolným i profesionálním hasičům předával hejtman Radim Holiš, ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Vít Rušar a starosta Krajského sdružení hasičů Zlínského kraje Vlastimil Nevařil.

Václav Pinďák – SDH Popov (třetí zleva) foto/Jiří Balát

 

ZLÍNSKÝ KRAJ – V Baťově mrakodrapu, sídle Zlínského kraje, si ve středu 4. května převzali ocenění profesionální i dobrovolní hasiči. Slavnostní oceňování, které se koná každoročně u příležitosti svátku svatého Floriána, patrona všech hasičů, začalo minutou ticha za dva zesnulé dobrovolné hasiče. Ti zasahovali v loňském roce u výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku.

„Hasiči pro nás všechny často nasazují životy a já bych si moc přál, aby k podobným tragédiím jako v Koryčanech nedocházelo. Profesionální a dobrovolní hasiči pomáhají tam, kde je zrovna potřeba. Při požárech, povodních, úniku nebezpečných látek i při autonehodách. Často se taky podílejí na společenském životě ve svých obcích a věnují se práci s mládeží. Za to všechno si zaslouží poděkování a uznání,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Oceněna byla taktéž Ludmila Mužikovská z SDH Lidečko (třetí zleva)
foto/Jiří Balát

 

V našem kraji slouží 533 příslušníků a zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Ve 381 sborech působí 22 485 dobrovolných hasičů, z toho 4 953 do 18 let. Zlínský kraj hasiče každoročně oceňuje už od roku 2005. Za tu dobu vyznamenal více než 600 dobrovolných a profesionálních hasičů, a to od těch nejmladších, kteří dosahují významných úspěchů v požárním sportu, až po ty zasloužilé, kteří hasičskou uniformu nosí již několik desítek let.

Oceněné pamětními medailemi si nominují jednotlivé okresy. Udělení záslužného vyznamenání II. stupně navrhuje u dobrovolných hasičů Krajský výkonný výbor Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, u profesionálních je navrhuje Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje.

 

Seznam oceněných hasičů
Pamětní medaile za aktivní a příkladnou činnost ve sboru – dobrovolní hasiči


OSH Vsetín
Stanislav Daněk – SDH Valašská Polanka
Josef Dorčák – SDH Poličná
Josef Fiala – SDH Liptál
Josef Janota – SDH Velké Karlovice
Michal Lukáš – SDH Lhota u Vsetína
Ludmila Mužikovská – SDH Lidečko
Vlastimil Sucháček – SDH Lačnov
Jiří Světínský – SDH Huslenky
Hana Václavíková – SDH Rokytnice

 

Václav Pinďák, člen SDH Popov, oceněn hejtmanem Zlínského kraje
foto/Jiří Balát

OSH Zlín
Martin Hubáček – SDH Zlín-Klečůvka
Josef Kozubík – SDH Hrádek na Vlárské dráze
Zdeněk Kužela – SDH Hrobice
Alois Obadal – SDH Luhačovice
Roman Pastorčák – SDH Zlín-Jaroslavice
Jaroslav Petrovský – SDH Slopné
Václav Pinďák – SDH Popov
Zdeněk Šták – SDH Kostelec u Zlína
Libor Žamboch – SDH Zádveřice

 

-tz-
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama