Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
pondělí, 16 květen 2022 07:48

Motorkář sjel mimo silnici. Vážným zraněním podlehl.

I tento víkend se neobešel bez dopravních nehod motorkářů. Nejtragičtěji skončila havárie motocyklu u obce Bratřejov na Zlínsku. V neděli pár minut před šestou hodinou večerní byli vysláni profesionální hasiči ze Zlína a dobrovolná jednotka z Vizovic k havárii motorkáře, který sjel mimo silnici do příkopu a místního potůčku.

 Motorkář sjel mimo silnici do příkopu a místního potůčku.
Vážným zraněním podlehl.(foto: HZS)


,,Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že motorkář je vážně zraněn a první pomoc mu poskytují kamarádi, taktéž motorkáři. Hasiči u muže prováděli resuscitaci, kterou následně převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Zranění však byla neslučitelná se životem. Hasiči ostatním motorkářům poskytovali několik hodin psychosociální pomoc, a to především jednomu, který svému kamarádovi prováděl první pomoc včetně nepřímé srdeční masáže. Dále hasiči u motorky udělali protipožární opatření a v potoce rozprostřeli sorpční hady k zachycení ropných produktů z motocyklu. Následně ve večerních hodinách nasvětlovali místo tragické události,"
uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.


Po ukončeném mnohahodinovém šetření ze strany Policie ČR vytáhli hasiči motorku ven z potoka. V době zásahu složek IZS byla v místě havárie doprava řízena kyvadlově. 

 

(tz)