Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
sobota, 30 červenec 2022 07:51

K požáru lesního porostu v Hřensku vyjeli hasiči z HZS Zlínského kraje

K požáru lesního porostu v Hřensku vyjel v rámci mezikrajské pomoci 29.7.2022 v 21:20 hodin odřad HZS Zlínského kraje. Odjezdu předcházela rychlá příprava, protože o odřadu bylo rozhodnuto v pátek, a to po druhé hodině odpolední. Rozkazem ředitele HZS Zlínského kraje k vyslání odřadu na ústřední pomoc, který byl vydán po šesté hodině večerní, byl stanoven počet jednotek, počet techniky a počet hasičů. V rozkaze bylo dále upřesněno, kdo zajišťuje a v jakých počtech materiálně technické vybavení, jako například samonafukovací karimatky, spacáky, trvanlivou stravu a tak podobně, ale byly zde stanoveny i obecné informace o odřadu a úkoly pro velitele odřadu i krajského řídícího důstojníka.

    K požáru v Hřensku vyjel odřad HZS Zlínského kraje (foto: HZS)


,,Celkem vyjelo 6 automobilových cisteren, které byly před odjezdem s ohledem na spotřebu a ovladatelnost vypuštěny. Dále vyjely 3 dopravní automobily a jeden velitelský automobil pro velitele odřadu. Technika byla ze stanic HZS Bystřice pod Hostýnem, Kroměříž, Uherský Brod i Valašské Meziříčí a ze zbrojnic dobrovolných hasičů z Karolinky, Kunovic a Vizovic. V každé automobilové cisterně je obsazenost 3+1 příslušníků nebo členů, v dopravních automobilech 1+0 příslušník nebo člen a ve velitelském automobilu jede velitel odřadu,"
uvedl nprap. Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

 

 odřad HZS Zlínského kraje do Hřenska (video: HZS)


Celý odřad má být nejpozději 30. 7. 2022 v 7:00 hodin v Hřensku, kde jim budou štábem velitele zásahu HZS Ústeckého kraje uloženy pokyny a rozkazy pro jejich další činnost. Odřad HZS Zlínského kraje bude na místě do úterý 2. 8. 2022. V případě potřeby bude zajištěn další odřad v termínu 2. až 5. 8. 2022.

Celý odřad je také obrovskou vzpruhou a podporou pro již zasahující hasiče v Hřensku a neohrozí akceschopnost jednotek hasičů v celém Zlínském kraji.

 

Aktualizace 30. 7. 2022 v 8:20 hodin
Na druhé zastávce kolem 1:20 hodin na dálnici D1 na 10 kilometru bylo provedeno doplnění pohonných hmot a kontrola techniky. I když se u jedné z cisteren vyskytly problémy se spojkou, do Hřenska dojeli všichni v pořádku v 4:29 hodin.

 

 

(tz)

 
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 

 reklama