Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 11 srpen 2022 22:34

Ve Štítné nad Vláří došlo k úniku splašků a úhynu ryb

Ve Štítné nad Vláří-Popov v místní části Štítná nad Vláří zasahovalo šest jednotek hasičů u úniku splašků z čistírny odpadních vod do řeky Vláry. Hlášení o úhynu ryb pod výtokem z čističky do řeky Vláry hasiči přijali ve čtvrtek v  18:56 hodin.


,,Pracovníci čističky opravili závadu, díky které došlo k úniku splašků. V řece došlo v délce asi 500 metrů k úhynu až 150 kusů ryb. Podle pokynů České inspekce životního prostředí jsme provedli odebrání 3 vzorků na různých 3 místech řeky a předáme je Policii České republiky. Odběry na ropné látky byly negativní. Provádíme ředění vody. Na místo události se dostavil řídící důstojník HZS pro územní odbor Zlín." uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje nprap. Roman Žemlička.

 


 

Výši škody si vyčíslí místní Moravský rybářský svaz, z.s. K úniku vyjely jednotky HZS Zlínského kraje stanice Slavičín a Zlín s technickým chemickým automobilem, a dále jednotky dobrovolných hasičů obcí Bylnice, Štítná nad Vláří, Návojná a Šanov.

 

 

 


Ve Štítné nad Vláří došlo k úniku splašků (foto: HZS Zlínského kraje)

 

Aktualizace 12. 8. 2022 v 5:30 hodin
,,Podle pokynů České inspekce životního prostředí jsme prováděli ředění vody do včerejších 22:00 hodin. Dnes 12. 8. ráno člen vodní stráže provede monitoring na řece Vláře. Pokud bude i nadále docházet k úhynu ryb. Pokud by k němu docházelo i nadále, vyjeli bychom po domluvě opět čeřit vodu,"  uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje nprap. Roman Žemlička.

 

 

(tz) 

 

 

 reklama