Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
sobota, 19 listopad 2022 19:47

Požár garáže v Poteči. Kvůli popálené osobě povolán vrtulník.

V sobotu  před sedmou hodinou večerní přijali hasiči hlášení o požáru rodinného domu v obci Poteč. Oznamovatelka sdělila, že hoří dům, v kterém je plyn. Požární poplach byl v 18:56 hodin vyhlášen 6 jednotkám hasičů. K požáru vyjel i řídící důstojník HZS pro územní odbor Zlín.


,,První jednotka byla na místě už v 19:02 hodin. Ta během průzkumu v zakouřeném prostředí zjistila, že hoří v garáži. Bylo potvrzeno, že na místě jsou tři zraněné osoby, z toho dvě popálené. Kvůli jedné popálené osobě byl povolán vrtulník Letecké záchranné služby. Popálená osoba byla přeložena do vrtulníku a transportována do nemocnice. Další dvě zraněné osoby byly v péči Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje," uvedl nprap. Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje. Požár byl uhašen a na místě pracuje vyšetřovatel hasičů spolu s Policií České republiky.Požár garáže v Poteči (foto: HZS)foto ze zásahu hasičů a záchranářů v Poteči (foto: UZ)

 
U požáru zasahovaly profesionální jednotky z Valašských Klobouk a Slavičína a dále dobrovolné jednotky z Poteče, Valašských Klobouk, Brumova a Horní Lidče.

(tz)

 

 

 

 reklama