Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 25 květen 2023 08:45

Teprve sedmnáctiletý motorkář ukončil svou jízdu ve svodidlech u Petrůvky

Ve čtvrtek ráno před půl sedmou ráno došlo k dopravní nehodě mezi motocyklem značky Yamaha a osobním vozidlem Mercedes na silnici u Petrůvky na Zlínsku. Teprve sedmnáctiletý motocyklista nezvládl řízení a havaroval. S lehkým zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice.

motorkář ukončil svou jízdu ve svodidlech u Petrůvky (foto: PČR)


,,Mladý muž jel ve směru od Petrůvky na Luhačovice. Pravděpodobně kvůli vysoké rychlosti a nedodržení bezpečného odstupu nestihl zareagovat na před ním jedoucí vozidlo Mercedes, jehož řidič vlivem provozu zabrzdil a snížil rychlost. S motocyklem narazil do vozidla, spadl na vozovku a skončil na travnaté ploše pod svodidly. Motocykl narazil do svodidel, kde se zastavil. Dechová zkouška u řidičů byla negativní. Záchranáři mladého motocyklistu převezli do nemocnice s lehkým zraněním. Ve chvíli, kdy řidič Mercedesu zabrzdil, předjížděla v protisměru řidička stříbrného vozidla Škoda Octavia Combi první generace autobus jedoucí před ní. Pokud jste jeli kolem nebo jste zrovna cestovali autobusem směrem do Slavičína a řidičku nebo vozidlo jste poznali, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie – 158. Případně se nám může ozvat sama paní řidička,"
popsala událost a požádala o součinnost tisková mluvčí zlínské policie  por. Bc. Monika Kozumplíková

 

Mladý motorkář ukončil svou jízdu ve svodidlech (foto: HZS)

,,Hasiči ze stanice Slavičín asistovali při ošetření mladíka a jeho následném transportu do sanitního vozu, který jej odvezl do nemocnice k dalšímu vyšetření. Hasiči u motorky provedli protipožární opatření. Poté kyvadlově řídili v místě nehody dopravu, neboť se v obou směrech tvořily dlouhé kolony netrpělivých řidičů. Příčina havárie motocyklisty je nyní v šetření dopravních policistů," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

 

-tz-

 

  


 

 

 reklama