Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
úterý, 21 květen 2013 14:27

Poteč: Požár kolového nakladače. Hasiči likvidovali plameny i únik oleje

Ani pohotový zásah ručním hasícím přístrojem nezabránil rychlému šíření plamenů, která během několika minut pohltily celý kolový nakladač. K události došlo po osmé hodině ranní v areálu zemědělského družstva v obci Poteč na Valašskokloboucku.

Naše operační středisko bylo o požáru vyrozuměno prostřednictvím PČR v 08:19 hodin. Na místo události byli vysláni hasiči profesionální a dobrovolné jednotky z Valašských Klobouk. Po příjezdu na místo bylo velitelem zásahu zjištěno, že intenzivní plamenné hoření zasáhlo celý stroj. Ten byl naštěstí odstaven na volném prostranství, takže k ohrožení okolí přenosem požáru nemohlo dojít

 

Po nasazení vysokotlakého proudu a jednoho „C" proudu byl požár v 08:33 hodin lokalizován. V důsledku hoření ale došlo k porušení rozvodu oleje, který začal unikat na plochu v okolí zasaženého stroje. Prostřednictvím KOPIS si velitel zásahu nechal na místo události povolat posilovou jednotku ze Zlína s technicko – chemickým automobilem a další cisternou.

Po příjezdu hasičů z centrální stanice byl únik oleje za pomocí sorbentů likvidován. K ohrožení životního prostředí v tomto případě nedošlo. Na místě události začal pracovat také vyšetřovatel požárů ze Zlína. Výše vzniklé škody a samotná příčina vzniku požáru jsou v šetření.

 

por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
foto: HZS zlínského kraje