Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
středa, 21 srpen 2013 10:16

Vlachovice: Plameny zničily stodolu i střechu domu

Šest minut po půlnoci přijal operátor tísňové linky krajského operačního střediska hasičů ve Zlíně oznámení o požáru stodoly, která se měla nacházet v bezprostřední blízkosti rodinného domu v obci Vlachovice.


Do jedné minuty po přijetí oznámení byl vyhlášen požární poplach profesionálním a dobrovolným jednotkám hasičů z Valašských Klobouk, Slavičína, Vlachovic a následně i Brumova. Celkem šest cisteren mířilo k požáru, který zasáhl hospodářskou budovu a následně se rozšířil i na střešní konstrukce a podkrovní prostory blízkého rodinného domu.

Už v době příjezdu prvních jednotek na místo bylo jasné, že hospodářskou budovu, která byla požárem zcela pohlcena, nebude možno zachránit. Hlavní úsilí hasičů se tedy soustředilo na záchranu zasaženého rodinného domu. V 01:03 hodin byl požár lokalizován a v 03:11 hodin mohl velitel zásahu ohlásit jeho celkovou likvidaci.

Podle prvotních odhadů dosáhla vzniklá škoda výše 400.000,- Kč. Větší část rodinného domu se však podařilo před plameny zachránit. Výše uchráněných hodnot byla stanovena asi na 600.000,- Kč.

Už v nočních hodinách provedl vyšetřovatel požárů spolu s policisty prvotní ohledání místa události. Vyšetřování příčiny vzniku požáru bude pokračovat i v průběhu dnešních dopoledních hodin, kdy bude nasazen i pes na vyhledávání přítomnosti hořlavých kapalin na požářišti.

por. Bc. Libor Netopil: HZS Zlínského kraje

 

Sdílet