Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
úterý, 12 listopad 2013 16:02

Horní Lideč: Popálená žena zemřela. Nalila do kotle při zatápění hořlavou látku...

Dnes odpoledne zemřela na následky rozsáhlých popálenin devětapadesátiletá žena, která při zatápění v kotli v rodinném domku v Horní Lidči použila hořlavou látku.


Krátce před dvanáctou hodinou vpoledne šla devětapadesátiletá žena do kotelny, aby zatopila v kotli na tuhá paliva. Z důvodu lepšího a rychlejšího zahoření se nerozumně rozhodla použít hořlavou látku, kterou nalila do kotle. Oheň prudce vzplanul a ženu popálil. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba, která rozhodla o leteckém převozu ženy, která měla popáleniny na devadesáti procentech těla, do nemocnice.

Vrtulník určený pro transport popálené ženy přistál na hřišti v Horní Lidči, ovšem žena ještě před odletem do nemocnice bohužel zemřela. Příbuzným zemřelé ženy jsme poskytli pomoc policistky z týmu posttraumatické péče pro oběti trestných činů.


Na místě pracovali jak policisté z obvodního oddělení v Horní Lidči, tak posléze kriminalisté, kteří případ zadokumentovali a zjišťovali okolnosti, za jakých k popálení došlo. Cizí zavinění jsme vyloučili. Na místo byli rovněž přivoláni hasiči z Valašských Klobouk a dobrovolní hasiči z Horní Lidče. Hasební práce však nebyly z jejich strany nutné, protože k hoření v objektu nedošlo.

por. Mgr. Lenka Javorková- PČR
foto: www.sdh-hl.cz