Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
středa, 22 leden 2014 12:23

Rokytnice: Tatra se opřela o sloup telefonního vedení.

V dopoledních hodinách zasahovali hasiči tří jednotek na místě dopravní nehody nákladního vozidla u Rokytnice na Slavičínsku. Krajnice vozovky neudržela dnes před osmou hodinou ranní nákladní vozidlo Tatra 815 8 x 8 přepravující beton. Vozidlo následně sjelo do příkopu u komunikace, kde zůstalo silně nakloněno a jeho převrácení zabránil betonový sloup telefonního vedení.


O vzniku události bylo krajské operační středisko ve Zlíně informováno v 07:45 hodin. Na místo nehody byli vysláni profesionální hasiči stanice Slavičín, současně s jejich dobrovolnými kolegy.

Po příjezdu na místo potvrdil velitel zásahu prvotní informace od oznamovatele. „Hasiči zajistili prostor nehody a vozidlo proti samovolnému pohybu a převrácení. Následně byl velitelem povolán automobilní jeřáb profesionálních hasičů ze stanice Otrokovice. Před jeho příjezdem bylo s majitelem havarovaného vozidla domluveno přeložení betonu do druhého domíchávače a následné vyproštění havarované Tatry." uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje por. Bc. Libor Netopil

„Po příjezdu jeřábu hasičů rozhodl velitel zásahu o vyproštění domíchávače za pomocí dalšího nákladního vozidla a to ještě před přeložením vezeného betonu. To se hasičům následně také podařilo a Tatra byla vytažena zpět na vozovku." dodal tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje por. Bc. Libor Netopil

Při nehodě nedošlo k žádnému zranění osob, ani vzniku větší materiální škody. Příčina nehody je v šetření policistů, kterým hasiči po vyproštění vozidla předali místo události.

 

-red-