Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
pondělí, 24 únor 2014 08:36

Slavičín: Požár budovy od přístřešku s auty. Zasahovalo 7 jednotek hasičů

Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních i dobrovolných hasičů ze Slavičína. Na místo požáru se v 00:31 hodin dostavili jako první profesionální hasiči ze Slavičína. Ti při příjezdu zjistili, že se požár rozšířil na sousední budovu. Velitel zásahu proto požádal o posilové jednotky.


Operačním střediskem byla proto na místo události povolána jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk i s automobilovým žebříkem a dále jednotky dobrovolných hasičů z obcí Bojkovice, Vlachovice, Štítná nad Vláří, Luhačovice a Pitín.

V 01:00 hodin velitel zásahu oznámil, že sousední objekt má propadlou střechu a proto se neprovádí hašení z vnitřku objektu. Uvnitř objektu jsou zaparkovaná další auta. Na místo požáru vyjel řídící důstojník s termokamerou a zároveň byl povolán vyšetřovatel příčin požárů. Je zajišťována kyvadlová doprava vody. V 01:50 hodin byl požár lokalizován. Od 01:53 hodin zjišťuje na místě události příčinu vzniku požáru vyšetřovatel hasičů. 

 

02:50 hodin
Ve zcela zničeném objektu dohašují lokální ohniska jednotka profesionálních a dobrovolných hasičů ze Slavičína. Jednotky provádí osvětlování požářiště pro vyšetřovatele hasičů. Požárem zničený objekt je jednopodlažní o velikosti cca 10 x 30 m. Na místo události byl operačním důstojníkem policie vyslán pes na vyhledání pachových stop.

03:40 hodin
Vyšetřovatel hasičů spolu s policií prohledávají požářiště a zajišťují důkazní materiály. Místo události ohledal pes na vyhledání pachových stop. Pohyb na požářišti komplikuje zborcená konstrukce střechy a velké množství osobních vozidel uvnitř požárem zcela zničeného objektu. Na místě požáru je pouze zástupce majitele firmy. Předběžná výše škody je pravděpodobně 5.000.000,- Kč na objektu a 5.000.000,- Kč na vozidlech. Vyšetřovatelé hasičů a policie v současnosti pracují s několika verzemi.

 

tz. Roman Žemlička, HZS Zlínského kraje
foto: HZS Zlínského kraje