Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
pondělí, 16 červen 2014 12:19

Brumov-Bylnice: Požár dřevěné chatky, zbyly jen základy...16.6.2014

V 10:12 hodin vyhlásil operační důstojník požární poplach jednotce profesionálních hasičů stanice Valašské Klobouky a současně i jednotce dobrovolných hasičů z Brumova. Jednotky byly vyslány na místo hlášeného požáru celodřevěného objektu v Brumově. Podle prvotního oznámení bylo vidět plameny ve vnitřní části objektu.


Za deset minut byli profesionální hasiči na místě. ,, Plameny se ale už stačily rozšířit na dřevěné obvodové stěny a střešní konstrukci chatky o půdorysu asi 2 x 4m. Zcela zničený byl i její interiér. Rozšíření požáru na okolí objektu hasiči zabránili. Do pěti minut se hasičům podařilo požár dostat pod svou kontrolu. Na místo události byla jako posila povolána i jednotka dobrovolných hasičů z Bylnice. Jednotky provedly stržení zbytků dřevěných konstrukcí a dohašení jednotlivých ložisek požáru. " uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Na místě události začal pracovat vyšetřovatel požárů ze Zlína.

 

foto z celého zásahu ZDE

 

Na základě provedeného šetření bylo zjištěno, že objekt sloužil původně k rekreačním účelům, následně byl využíván jako hospodářské stavení pro uložení sena. Často se stal útočištěm osob bez domova. Podle vyjádření majitele způsobil požár škodu ve výši asi 50.000,- Kč. Vyšetřovatel požárů nadále pracuje s verzemi úmyslného nebo nedbalostního jednání ze strany neznámého pachatele.

 

-red-

 

 

reklama