Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
úterý, 01 červenec 2014 08:02

Brumov-Bylnice: Noční požár chatky, popálený muž vyskočil oknem.

Pět minut po jedné hodině vyslal operační důstojník ze Zlína jednotku profesionálních hasičů stanice Valašské Klobouky na místo hlášeného požáru chatky. Současně byly na místo požáru vyslány i jednotky dobrovolných hasičů z Brumova a Bylnice.


,,Celodřevěná chatka o půdorysu asi 6 x 5m, kterou plameny zcela pohltily, se nacházela v těžce přístupném a hustě zalesněném terénu. Za těchto podmínek nemohli hasiči, kteří se k požáru snažili dostat ze dvou stran, přijet ze svou těžkou technikou až přímo na místo události. Bylo proto nutné natáhnout více jak sto metrů hadic. Jako posilová jednotka byli vysláni také dobrovolní hasiči ze Štítné nad Vláří. " uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

V době příjezdu hasičů se na místě nacházel jeden popálený muž, který stačil z chatky vyskočit oknem v podkroví. Tomu hasiči poskytli předlékařskou pomoc a pomocí nosítek ho transportovali k sanitce zdravotnické záchranné služby.,,Asi po čtyřiceti minutách se podařilo dostat hasičům požár pod kontrolu a postupně ho likvidovat. Díky jejich zásahu a deštivému počasí se plameny z hořícího objektu nepřenesly na okolní porost."
dodal tiskový mluvčí HZS

Ještě v nočních hodinách bylo provedeno prvotní ohledání místa události vyšetřovateli hasičů a policistů. V dalším podrobném ohledání požářiště a zjišťování příčiny vzniku požáru budou vyšetřovatelé pokračovat v dopoledních hodinách. Po příjezdu majitele na místo události bude také vyčíslena vzniklá škoda.

 

-red-
foto: HZS Zlínského kraje