Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
pátek, 29 srpen 2014 09:33

U Slavičína hořela skládka odpadu, u požáru zasahovalo 11 cisteren

V 03:54 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o požáru skládky odpadu mezi Slavičínem a Lipovou na Zlínsku. Podle oznamovatele byl cítit silný zápach spáleniny a bylo vidět intenzivní žhnutí.


Na místo události byli vysláni profesionální a dobrovolní hasiči ze stanice Slavičín, které posílily také jednotky dobrovolných hasičů z Bojkovic a Štítné nad Vláří.

,,Prvotním průzkumem místa události bylo zjištěno, že hoří odpad na ploše asi 100 x 50m. Hoření odpadových materiálů bylo provázeno vývinem intenzivního kouře. O situaci byli informováni pracovníci provozovatele skládky, místní samosprávy a referátu životního prostředí. Na místo události byly následně povolány další posilové jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlína, Luhačovic, Vlachovic a Pitína. Z centrální stanice Zlín byla vyslána i cisterna určená pro velkoobjemové hašení. V průběhu nočních a brzkých ranních hodin tak na místě zasahovalo 10 cisternových vozidel 8 jednotek požární ochrany. Mimo vody bylo k hašení požáru využito i těžké pěny, která slouží k izolaci hořícího materiálu od přístupu vzduchu, který je nutný k procesu hoření." uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje


V 04:58 hodin dostali zasahující hasiči požár pod svou kontrolu. Po další hodině odeslal velitel zásahu část jednotek na své stanice a bylo provedeno vystřídání směn profesionálních jednotek. ,,Pro posílení techniky zabezpečující kyvadlovou dopravu vody byla na místo požáru v 07:39 hodin povolána jednotka dobrovolných hasičů z obce Újezd u Valašských Klobouk." dodal tiskový mluvčí

08:20 hodin
Na místě dále zasahují čtyři jednotky hasičů. které pokračují v likvidaci požáru. Na místě události jsou také vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR.

09:50 hodin
Jednotky pokračují v prolévání jednotlivých ložisek hoření. K rozebírání hromady odpadků byla provozovatelem poskytnuta i těžká technika. Podle vyjádření velitele zásahu může konečná likvidace události trvat ještě několik hodin.


12:35 hodin
V 11:23 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Jednotky se vrátily na své stanice.

 

-red-
foto: HZS Zlínského kraje

 reklama